Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY vs TECHNIKUM BUDOWLANE NR 3 IM. JURIJA GAGARINA W BYDGOSZCZY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 99,4%
📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 96,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 48 | 29,9% Me: 25% · σ: 18,7% · Mo: 15% | 589 | 7 | 15 | 8,5% Me: 5% · σ: 9,4% · Mo: 5% | 851 | 11 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 180 | 93% Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% | 274 | 5 | 124 | 78,2% Me: 85% · σ: 18,7% · Mo: 88% | 1600 | 21 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 164 | 85,2% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 93% | 236 | 5 | 79 | 67,2% Me: 73% · σ: 22,0% · Mo: 52% | 1618 | 28 |
| język angielski ustny (M) | 180 | 83,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1236 | 11 | 124 | 62,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3736 | 46 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 181 | 68,9% Me: 70% · σ: 13,2% · Mo: 68% | 504 | 4 | 124 | 60,0% Me: 58% · σ: 14,4% · Mo: 50% | 1378 | 12 |
| język polski ustny (M) | 181 | 64,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2399 | 18 | 124 | 62,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2605 | 19 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 181 | 88,4% Me: 92% · σ: 11,2% · Mo: 100% | 72 | 1 | 124 | 69,5% Me: 70% · σ: 16,3% · Mo: 64% | 752 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 145 | 47,4% Me: 50% · σ: 20,9% · Mo: 50% | 400 | 5 | 75 | 15,1% Me: 10% · σ: 14,8% · Mo: 4% | 1683 | 18 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 96,8%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM BUDOWLANE NR 3 IM. JURIJA GAGARINA W BYDGOSZCZY w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY | TECHNIKUM BUDOWLANE NR 3 IM. JURIJA GAGARINA W BYDGOSZCZY | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 47,4% | 15,1% | 32,4 pkt proc. |
| fizyka | 29,9% | 8,5% | 21,3 pkt proc. |
| język angielski | 83,2% | 62,2% | 21,0 pkt proc. |
| matematyka | 88,4% | 69,5% | 18,9 pkt proc. |
| język angielski | 85,2% | 67,2% | 17,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 145 osób w szkole A i 75 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.