Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM MECHANICZNE NR 10 IM. FRANCISZKA SIEMIRADZKIEGO Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYDGOSZCZY czy TECHNIKUM NR 9 IM. MARII DĄBROWSKIEJ Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BYDGOSZCZY? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 22038)

TECHNIKUM NR 9 IM. MARII DĄBROWSKIEJ Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BYDGOSZCZY

📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 81,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 15 25,6% Me: 26% · σ: 9,9% · Mo: 25% 2185 24 27 27,3% 🏆 Me: 25% · σ: 11,1% · Mo: 25% 2019 22
język angielski poziom podstawowy (M) 140 81,7% 🏆 Me: 90% · σ: 18,9% · Mo: 93% 1260 16 95 73,7% Me: 85% · σ: 24,3% · Mo: 88% 2083 28
język angielski poziom rozszerzony (M) 112 69,3% 🏆 Me: 75% · σ: 23,1% · Mo: 97% 1416 24 68 65,2% Me: 70% · σ: 23,6% · Mo: 92% 1838 29
język angielski ustny (M) 140 74,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2314 25 95 75,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2137 21
język polski poziom podstawowy (M) 141 53,1% Me: 52% · σ: 15,7% · Mo: 42% 2296 27 97 53,1% 🏆 Me: 53% · σ: 12,7% · Mo: 55% 2292 26
język polski ustny (M) 141 59,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3022 26 95 53,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3633 38
matematyka poziom podstawowy (M) 142 64,4% 🏆 Me: 66% · σ: 20,4% · Mo: 68% 1048 15 96 41,8% Me: 42% · σ: 17,4% · Mo: 46% 3005 32
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 6 31,2% 🏆 Me: 27% · σ: 8,4% · Mo: 27% 35 1 10 29% Me: 25,5% · σ: 9,5% · Mo: 23% 54 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM MECHANICZNE NR 10 IM. FRANCISZKA SIEMIRADZKIEGO Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYDGOSZCZY ma wyższą zdawalność ogólną (92,1% vs 81,1%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM MECHANICZNE NR 10 IM. FRANCISZKA SIEMIRADZKIEGO Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYDGOSZCZY wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 9 IM. MARII DĄBROWSKIEJ Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BYDGOSZCZY w 2, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM MECHANICZNE NR 10 IM. FRANCISZKA SIEMIRADZKIEGO Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYDGOSZCZY TECHNIKUM NR 9 IM. MARII DĄBROWSKIEJ Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BYDGOSZCZY Różnica
matematyka 64,4% 41,8% 22,6 pkt proc.
język angielski 81,7% 73,7% 8,0 pkt proc.
język polski 59,3% 53,7% 5,7 pkt proc.
język angielski 69,3% 65,2% 4,1 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 31,2% 29% 2,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 142 osób w szkole A i 96 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.