Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM MECHANICZNE NR 10 IM. FRANCISZKA SIEMIRADZKIEGO Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYDGOSZCZY i TECHNIKUM NR 4 IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W BYDGOSZCZY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA B (RSPO: 13037)

TECHNIKUM NR 4 IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W BYDGOSZCZY

📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 89,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 10 24,5% Me: 19,5% · σ: 19,3% · Mo: -% 1555 17 7 33,7% 🏆 Me: 27% · σ: 24,0% · Mo: -% 1087 12
geografia poziom rozszerzony (M) 15 25,6% Me: 26% · σ: 9,9% · Mo: 25% 2185 24 12 48,1% 🏆 Me: 43% · σ: 16,7% · Mo: 43% 667 7
język angielski poziom podstawowy (M) 140 81,7% 🏆 Me: 90% · σ: 18,9% · Mo: 93% 1260 16 99 80,4% Me: 88% · σ: 19,5% · Mo: 88% 1401 19
język angielski poziom rozszerzony (M) 112 69,3% Me: 75% · σ: 23,1% · Mo: 97% 1416 24 64 74,7% 🏆 Me: 82% · σ: 21,2% · Mo: 95% 911 15
język angielski ustny (M) 140 74,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2314 25 98 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2451 30
język polski poziom podstawowy (M) 141 53,1% Me: 52% · σ: 15,7% · Mo: 42% 2296 27 99 60,8% 🏆 Me: 62% · σ: 17,3% · Mo: 72% 1298 11
język polski ustny (M) 141 59,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3022 26 99 53,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3703 40
matematyka poziom podstawowy (M) 142 64,4% 🏆 Me: 66% · σ: 20,4% · Mo: 68% 1048 15 99 50,4% Me: 48% · σ: 18,9% · Mo: 38% 2103 25
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 6 31,2% 🏆 Me: 27% · σ: 8,4% · Mo: 27% 35 1 6 30,7% Me: 32,5% · σ: 11,3% · Mo: -% 42 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM MECHANICZNE NR 10 IM. FRANCISZKA SIEMIRADZKIEGO Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYDGOSZCZY ma wyższą zdawalność ogólną (92,1% vs 89,9%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM MECHANICZNE NR 10 IM. FRANCISZKA SIEMIRADZKIEGO Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYDGOSZCZY wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 4 IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W BYDGOSZCZY w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM MECHANICZNE NR 10 IM. FRANCISZKA SIEMIRADZKIEGO Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYDGOSZCZY TECHNIKUM NR 4 IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W BYDGOSZCZY Różnica
geografia 25,6% 48,1% 22,4 pkt proc.
matematyka 64,4% 50,4% 13,9 pkt proc.
biologia 24,5% 33,7% 9,2 pkt proc.
język polski 53,1% 60,8% 7,7 pkt proc.
język polski 59,3% 53,0% 6,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 22,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 12 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.