Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU vs KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BP. TEODORA KUBINY W WIELUNIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Wieluń | Zdawalność: 97,7%
📍 Wieluń | Zdawalność: 90,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 128 | 56,0% Me: 57% · σ: 20,1% · Mo: 43% | 290 | 1 | 9 | 21,9% Me: 20% · σ: 6,6% · Mo: 20% | 1710 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 84 | 49,6% Me: 52,5% · σ: 25,9% · Mo: 10% | 279 | 1 | 6 | 8,3% Me: 7,5% · σ: 5,9% · Mo: 3% | 1218 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 48 | 36,8% Me: 37,5% · σ: 15,8% · Mo: 42% | 1228 | 3 | 10 | 22,7% Me: 20% · σ: 11,6% · Mo: 15% | 2467 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 257 | 85,6% Me: 93% · σ: 17,2% · Mo: 97% | 903 | 1 | 30 | 66,1% Me: 67,5% · σ: 22,0% · Mo: 43% | 2928 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 186 | 77,2% Me: 84% · σ: 20,1% · Mo: 95% | 706 | 1 | 15 | 59,8% Me: 58% · σ: 20,1% · Mo: -% | 2387 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 257 | 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1181 | 2 | 30 | 73,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2382 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 258 | 64,9% Me: 65% · σ: 14,8% · Mo: 63% | 861 | 1 | 32 | 60,3% Me: 62% · σ: 10,9% · Mo: 60% | 1344 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 46 | 59,9% Me: 63% · σ: 24,1% · Mo: 63% | 341 | 1 | 10 | 29,2% Me: 27,5% · σ: 14,1% · Mo: 20% | 1575 | 3 |
| język polski ustny (M) | 258 | 72,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1344 | 1 | 32 | 65,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2212 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 258 | 72,4% Me: 78% · σ: 22,6% · Mo: 98% | 588 | 1 | 32 | 42,6% Me: 38% · σ: 17,8% · Mo: 36% | 2925 | 8 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 8 | 37,5% Me: 38% · σ: 24,1% · Mo: 38% | 607 | 2 | 12 | 29% Me: 24% · σ: 14,8% · Mo: 18% | 774 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU ma wyższą zdawalność ogólną (97,7% vs 90,6%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU wypada lepiej w 11, a KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BP. TEODORA KUBINY W WIELUNIU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BP. TEODORA KUBINY W WIELUNIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 49,6% | 8,3% | 41,3 pkt proc. |
| biologia | 56,0% | 21,9% | 34,2 pkt proc. |
| język polski | 59,9% | 29,2% | 30,7 pkt proc. |
| matematyka | 72,4% | 42,6% | 29,7 pkt proc. |
| język angielski | 85,6% | 66,1% | 19,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 41,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 84 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.