Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU vs TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WIELUNIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Wieluń | Zdawalność: 97,7%
📍 Wieluń | Zdawalność: 80%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 41,7% Me: 41% · σ: 22,2% · Mo: -% | 225 | 2 | 20 | 33,9% Me: 20% · σ: 28,7% · Mo: 2% | 337 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 257 | 85,6% Me: 93% · σ: 17,2% · Mo: 97% | 903 | 1 | 30 | 77,4% Me: 87% · σ: 22,6% · Mo: 87% | 1689 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 186 | 77,2% Me: 84% · σ: 20,1% · Mo: 95% | 706 | 1 | 27 | 62,5% Me: 68% · σ: 25,9% · Mo: 75% | 2091 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 257 | 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1181 | 2 | 30 | 81,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1408 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 258 | 64,9% Me: 65% · σ: 14,8% · Mo: 63% | 861 | 1 | 30 | 62,6% Me: 67% · σ: 17,7% · Mo: 67% | 1109 | 3 |
| język polski ustny (M) | 258 | 72,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1344 | 1 | 30 | 55,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3466 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 258 | 72,4% Me: 78% · σ: 22,6% · Mo: 98% | 588 | 1 | 30 | 52,6% Me: 56% · σ: 26,0% · Mo: 78% | 1890 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 113 | 47,0% Me: 50% · σ: 27,9% · Mo: 62% | 415 | 1 | 9 | 21,3% Me: 16% · σ: 22,7% · Mo: 16% | 1313 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU ma wyższą zdawalność ogólną (97,7% vs 80%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WIELUNIU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WIELUNIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 47,0% | 21,3% | 25,6 pkt proc. |
| matematyka | 72,4% | 52,6% | 19,8 pkt proc. |
| język polski | 72,8% | 55,2% | 17,6 pkt proc. |
| język angielski | 77,2% | 62,5% | 14,8 pkt proc. |
| język angielski | 85,6% | 77,4% | 8,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 17,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 113 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.