Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Tarnów | Zdawalność: 99,7%
📍 Tarnów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 114 | 55,6% Me: 60% · σ: 21,6% · Mo: 62% | 299 | 2 | 54 | 54% Me: 56% · σ: 19,8% · Mo: 40% | 342 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 82 | 48,2% Me: 49% · σ: 28,2% · Mo: 5% | 306 | 3 | 46 | 47,3% Me: 47% · σ: 21,1% · Mo: 47% | 322 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 40 | 54,2% Me: 55% · σ: 23,4% · Mo: 43% | 213 | 1 | 26 | 52,1% Me: 57,5% · σ: 26,4% · Mo: 40% | 245 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 50 | 60,5% Me: 63% · σ: 19,2% · Mo: 35% | 289 | 3 | 32 | 57,1% Me: 60% · σ: 19,8% · Mo: 70% | 368 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 13 | 58,5% Me: 50% · σ: 23,2% · Mo: 32% | 307 | 4 | 32 | 68,6% Me: 68,5% · σ: 19,8% · Mo: 100% | 113 | 2 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 8 | 46,4% Me: 45% · σ: 14,4% · Mo: 35% | 106 | 3 | 11 | 60,4% Me: 65% · σ: 12,8% · Mo: 48% | 35 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 18 | 69,4% Me: 80% · σ: 25,4% · Mo: 64% | 19 | 1 | 6 | 31,7% Me: 30% · σ: 20,7% · Mo: -% | 368 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 298 | 91,1% Me: 95% · σ: 11,2% · Mo: 97% | 427 | 4 | 208 | 92,9% Me: 95% · σ: 7,8% · Mo: 98% | 285 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 259 | 82,4% Me: 90% · σ: 16,6% · Mo: 97% | 358 | 2 | 190 | 83,6% Me: 88% · σ: 14,7% · Mo: 93% | 301 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 298 | 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 301 | 2 | 208 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 257 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 300 | 77,6% Me: 80% · σ: 12,7% · Mo: 80% | 62 | 4 | 210 | 79,3% Me: 80% · σ: 11,5% · Mo: 75% | 35 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 76 | 43,2% Me: 41,5% · σ: 25,7% · Mo: 0% | 976 | 7 | 45 | 56,2% Me: 58,5% · σ: 23,2% · Mo: 29% | 454 | 2 |
| język polski ustny (M) | 300 | 81,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 572 | 5 | 209 | 77,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 869 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 300 | 80,8% Me: 86% · σ: 18,9% · Mo: 100% | 249 | 2 | 209 | 83,5% Me: 88% · σ: 14,5% · Mo: 96% | 159 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 204 | 51,5% Me: 53% · σ: 23,8% · Mo: 56% | 295 | 3 | 117 | 53,5% Me: 54% · σ: 22,0% · Mo: 66% | 248 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 16 | 61% Me: 68% · σ: 25,2% · Mo: 82% | 204 | 1 | 18 | 58,7% Me: 61% · σ: 21,7% · Mo: 54% | 241 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,7%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE wypada lepiej w 7, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE w 9.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 69,4% | 31,7% | 37,7 pkt proc. |
| historia sztuki | 46,4% | 60,4% | 14,0 pkt proc. |
| język polski | 43,2% | 56,2% | 13,1 pkt proc. |
| historia | 58,5% | 68,6% | 10,1 pkt proc. |
| język polski | 81,1% | 77,5% | 3,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.