Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 14038)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE

📍 Tarnów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 23129)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH

📍 Tarnowskie Góry | Zdawalność: 99,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 54 54% 🏆 Me: 56% · σ: 19,8% · Mo: 40% 342 3 42 50,0% Me: 46,5% · σ: 23,1% · Mo: 30% 475 2
chemia poziom rozszerzony (M) 46 47,3% Me: 47% · σ: 21,1% · Mo: 47% 322 4 30 49,7% 🏆 Me: 46,5% · σ: 21,7% · Mo: 38% 277 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 26 52,1% 🏆 Me: 57,5% · σ: 26,4% · Mo: 40% 245 2 16 47,2% Me: 53% · σ: 24,9% · Mo: 15% 316 2
geografia poziom rozszerzony (M) 32 57,1% 🏆 Me: 60% · σ: 19,8% · Mo: 70% 368 4 57 56,2% Me: 57% · σ: 18,3% · Mo: 50% 399 2
historia poziom rozszerzony (M) 32 68,6% 🏆 Me: 68,5% · σ: 19,8% · Mo: 100% 113 2 12 67,8% Me: 72% · σ: 16,7% · Mo: 60% 124 1
język angielski poziom podstawowy (M) 208 92,9% 🏆 Me: 95% · σ: 7,8% · Mo: 98% 285 1 172 92,3% Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% 325 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 190 83,6% 🏆 Me: 88% · σ: 14,7% · Mo: 93% 301 1 106 76,3% Me: 78% · σ: 15,6% · Mo: 87% 762 3
język angielski ustny (M) 208 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 257 1 172 93,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 245 2
język polski poziom podstawowy (M) 210 79,3% 🏆 Me: 80% · σ: 11,5% · Mo: 75% 35 1 173 68,7% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 73% 525 2
język polski poziom rozszerzony (M) 45 56,2% Me: 58,5% · σ: 23,2% · Mo: 29% 454 2 31 62,5% 🏆 Me: 60% · σ: 19,7% · Mo: 60% 270 2
język polski ustny (M) 209 77,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 869 8 173 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1349 2
matematyka poziom podstawowy (M) 209 83,5% 🏆 Me: 88% · σ: 14,5% · Mo: 96% 159 1 173 76,0% Me: 78% · σ: 18,1% · Mo: 82% 421 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 117 53,5% 🏆 Me: 54% · σ: 22,0% · Mo: 66% 248 2 72 44,7% Me: 42% · σ: 23,6% · Mo: 10% 479 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 18 58,7% Me: 61% · σ: 21,7% · Mo: 54% 241 2 17 72,5% 🏆 Me: 76% · σ: 16,2% · Mo: 46% 77 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE wypada lepiej w 10, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH w 4.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH Różnica
wiedza o społeczeństwie 58,7% 72,5% 13,8 pkt proc.
język polski 79,3% 68,7% 10,6 pkt proc.
matematyka 53,5% 44,7% 8,8 pkt proc.
matematyka 83,5% 76,0% 7,5 pkt proc.
język angielski 83,6% 76,3% 7,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 13,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 17 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.