Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE vs OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W ZESPOLE SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Tarnów | Zdawalność: 100%
📍 Tarnów | Zdawalność: 92,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 208 | 92,9% Me: 95% · σ: 7,8% · Mo: 98% | 285 | 1 | 13 | 82,9% Me: 88% · σ: 18,8% · Mo: 88% | 1145 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 190 | 83,6% Me: 88% · σ: 14,7% · Mo: 93% | 301 | 1 | 12 | 69,8% Me: 71,5% · σ: 19,9% · Mo: -% | 1361 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 208 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 257 | 1 | 13 | 72,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2571 | 20 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 210 | 79,3% Me: 80% · σ: 11,5% · Mo: 75% | 35 | 1 | 13 | 78,2% Me: 75% · σ: 7,4% · Mo: 73% | 54 | 3 |
| język polski ustny (M) | 209 | 77,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 869 | 8 | 13 | 72,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1372 | 14 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 209 | 83,5% Me: 88% · σ: 14,5% · Mo: 96% | 159 | 1 | 13 | 54,5% Me: 52% · σ: 15,4% · Mo: 48% | 1717 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,3%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE wypada lepiej w 6, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W ZESPOLE SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W ZESPOLE SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 83,5% | 54,5% | 29,0 pkt proc. |
| język angielski | 93,5% | 72,5% | 21,1 pkt proc. |
| język angielski | 83,6% | 69,8% | 13,9 pkt proc. |
| język angielski | 92,9% | 82,9% | 10,0 pkt proc. |
| język polski | 77,5% | 72,5% | 4,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 209 osób w szkole A i 13 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.