Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 14038)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE

📍 Tarnów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 14039)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE

📍 Tarnów | Zdawalność: 99,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 54 54% Me: 56% · σ: 19,8% · Mo: 40% 342 3 114 55,6% 🏆 Me: 60% · σ: 21,6% · Mo: 62% 299 2
chemia poziom rozszerzony (M) 46 47,3% Me: 47% · σ: 21,1% · Mo: 47% 322 4 82 48,2% 🏆 Me: 49% · σ: 28,2% · Mo: 5% 306 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 26 52,1% Me: 57,5% · σ: 26,4% · Mo: 40% 245 2 40 54,2% 🏆 Me: 55% · σ: 23,4% · Mo: 43% 213 1
geografia poziom rozszerzony (M) 32 57,1% Me: 60% · σ: 19,8% · Mo: 70% 368 4 50 60,5% 🏆 Me: 63% · σ: 19,2% · Mo: 35% 289 3
historia poziom rozszerzony (M) 32 68,6% 🏆 Me: 68,5% · σ: 19,8% · Mo: 100% 113 2 13 58,5% Me: 50% · σ: 23,2% · Mo: 32% 307 4
historia sztuki poziom rozszerzony (M) 11 60,4% 🏆 Me: 65% · σ: 12,8% · Mo: 48% 35 1 8 46,4% Me: 45% · σ: 14,4% · Mo: 35% 106 3
informatyka poziom rozszerzony (M) 6 31,7% Me: 30% · σ: 20,7% · Mo: -% 368 2 18 69,4% 🏆 Me: 80% · σ: 25,4% · Mo: 64% 19 1
język angielski poziom podstawowy (M) 208 92,9% 🏆 Me: 95% · σ: 7,8% · Mo: 98% 285 1 298 91,1% Me: 95% · σ: 11,2% · Mo: 97% 427 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 190 83,6% 🏆 Me: 88% · σ: 14,7% · Mo: 93% 301 1 259 82,4% Me: 90% · σ: 16,6% · Mo: 97% 358 2
język angielski ustny (M) 208 93,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 257 1 298 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 301 2
język polski poziom podstawowy (M) 210 79,3% 🏆 Me: 80% · σ: 11,5% · Mo: 75% 35 1 300 77,6% Me: 80% · σ: 12,7% · Mo: 80% 62 4
język polski poziom rozszerzony (M) 45 56,2% 🏆 Me: 58,5% · σ: 23,2% · Mo: 29% 454 2 76 43,2% Me: 41,5% · σ: 25,7% · Mo: 0% 976 7
język polski ustny (M) 209 77,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 869 8 300 81,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 572 5
matematyka poziom podstawowy (M) 209 83,5% 🏆 Me: 88% · σ: 14,5% · Mo: 96% 159 1 300 80,8% Me: 86% · σ: 18,9% · Mo: 100% 249 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 117 53,5% 🏆 Me: 54% · σ: 22,0% · Mo: 66% 248 2 204 51,5% Me: 53% · σ: 23,8% · Mo: 56% 295 3
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 18 58,7% Me: 61% · σ: 21,7% · Mo: 54% 241 2 16 61% 🏆 Me: 68% · σ: 25,2% · Mo: 82% 204 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,7%).

Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE wypada lepiej w 9, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE w 7.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE Różnica
informatyka 31,7% 69,4% 37,7 pkt proc.
historia sztuki 60,4% 46,4% 14,0 pkt proc.
język polski 56,2% 43,2% 13,1 pkt proc.
historia 68,6% 58,5% 10,1 pkt proc.
język polski 77,5% 81,1% 3,6 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: filozofia poziom rozszerzony (M), język angielski poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 37,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.