Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W ŁOMŻY i TECHNIKUM NR 5 W ŁOMŻY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Łomża | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 47 | 51,4% Me: 53% · σ: 15,8% · Mo: 37% | 430 | 2 | 8 | 19,1% Me: 18% · σ: 5,7% · Mo: 18% | 1894 | 6 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 15 | 63,9% Me: 63% · σ: 16,1% · Mo: 67% | 89 | 2 | 12 | 8,3% Me: 5% · σ: 6,9% · Mo: 5% | 854 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 24 | 66,4% Me: 71% · σ: 16,6% · Mo: 72% | 171 | 1 | 19 | 34,6% Me: 30% · σ: 17,1% · Mo: 22% | 1370 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 9 | 65,4% Me: 63% · σ: 21,4% · Mo: -% | 157 | 2 | 5 | 40,6% Me: 47% · σ: 17,0% · Mo: -% | 799 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 131 | 91,3% Me: 95% · σ: 10,9% · Mo: 97% | 417 | 2 | 133 | 75,3% Me: 88% · σ: 24,3% · Mo: 90% | 1917 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 114 | 80,3% Me: 85% · σ: 18,3% · Mo: 93% | 478 | 2 | 94 | 71,2% Me: 77% · σ: 21,8% · Mo: 88% | 1214 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 131 | 90,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 507 | 1 | 133 | 72,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2502 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 132 | 70,6% Me: 72% · σ: 14,5% · Mo: 78% | 376 | 2 | 135 | 46,8% Me: 47% · σ: 14,5% · Mo: 47% | 3146 | 9 |
| język polski ustny (M) | 132 | 84,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 340 | 2 | 134 | 60,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2905 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 132 | 80,9% Me: 84% · σ: 15,7% · Mo: 100% | 240 | 2 | 134 | 65,8% Me: 67% · σ: 21,3% · Mo: 72% | 960 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 64 | 47,8% Me: 52% · σ: 27,7% · Mo: 54% | 384 | 2 | 69 | 23,7% Me: 16% · σ: 22,5% · Mo: 0% | 1209 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W ŁOMŻY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 93,3%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W ŁOMŻY wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 5 W ŁOMŻY w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W ŁOMŻY | TECHNIKUM NR 5 W ŁOMŻY | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 63,9% | 8,3% | 55,5 pkt proc. |
| biologia | 51,4% | 19,1% | 32,3 pkt proc. |
| geografia | 66,4% | 34,6% | 31,8 pkt proc. |
| historia | 65,4% | 40,6% | 24,8 pkt proc. |
| język polski | 84,6% | 60,1% | 24,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 55,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 12 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.