Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W ŁOMŻY vs KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W ŁOMŻY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 13986)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W ŁOMŻY

📍 Łomża | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 14659)

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W ŁOMŻY

📍 Łomża | Zdawalność: 93,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 47 51,4% 🏆 Me: 53% · σ: 15,8% · Mo: 37% 430 2 17 27,5% Me: 22% · σ: 18,6% · Mo: 10% 1369 4
chemia poziom rozszerzony (M) 40 42,8% 🏆 Me: 41,5% · σ: 20,3% · Mo: 53% 436 2 7 40,3% Me: 35% · σ: 22,7% · Mo: 23% 509 3
geografia poziom rozszerzony (M) 24 66,4% 🏆 Me: 71% · σ: 16,6% · Mo: 72% 171 1 14 35,6% Me: 36,5% · σ: 15,1% · Mo: -% 1299 3
historia poziom rozszerzony (M) 9 65,4% 🏆 Me: 63% · σ: 21,4% · Mo: -% 157 2 11 55,4% Me: 52% · σ: 17,0% · Mo: 48% 392 3
język angielski poziom podstawowy (M) 131 91,3% 🏆 Me: 95% · σ: 10,9% · Mo: 97% 417 2 79 79,3% Me: 88% · σ: 21,2% · Mo: 93% 1492 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 114 80,3% 🏆 Me: 85% · σ: 18,3% · Mo: 93% 478 2 47 73,7% Me: 75% · σ: 19,0% · Mo: 88% 992 4
język angielski ustny (M) 131 90,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 507 1 79 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1643 5
język polski poziom podstawowy (M) 132 70,6% 🏆 Me: 72% · σ: 14,5% · Mo: 78% 376 2 79 57,4% Me: 58% · σ: 15,1% · Mo: 50% 1724 5
język polski poziom rozszerzony (M) 22 62,2% 🏆 Me: 66% · σ: 22,0% · Mo: 69% 278 2 18 45% Me: 46% · σ: 27,4% · Mo: 3% 897 4
język polski ustny (M) 132 84,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 340 2 79 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 648 3
matematyka poziom podstawowy (M) 132 80,9% 🏆 Me: 84% · σ: 15,7% · Mo: 100% 240 2 79 58,7% Me: 58% · σ: 18,7% · Mo: 46% 1388 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 64 47,8% 🏆 Me: 52% · σ: 27,7% · Mo: 54% 384 2 10 27,2% Me: 21% · σ: 24,0% · Mo: 4% 1078 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W ŁOMŻY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 93,7%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W ŁOMŻY wypada lepiej w 12, a KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W ŁOMŻY w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W ŁOMŻY KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W ŁOMŻY Różnica
geografia 66,4% 35,6% 30,8 pkt proc.
biologia 51,4% 27,5% 23,9 pkt proc.
matematyka 80,9% 58,7% 22,2 pkt proc.
matematyka 47,8% 27,2% 20,6 pkt proc.
język polski 62,2% 45% 17,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 14 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.