Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU czy TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Szczecinek | Zdawalność: 98,4%
📍 Szczecinek | Zdawalność: 77,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 188 | 88,8% Me: 93% · σ: 13,9% · Mo: 100% | 633 | 2 | 40 | 71,2% Me: 71% · σ: 18,5% · Mo: 92% | 2356 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 153 | 80,6% Me: 85% · σ: 16,4% · Mo: 90% | 459 | 1 | 29 | 54,6% Me: 50% · σ: 25,5% · Mo: 50% | 2927 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 188 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 402 | 2 | 40 | 77,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1927 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 190 | 69,2% Me: 70% · σ: 15,6% · Mo: 73% | 483 | 2 | 40 | 51,1% Me: 48% · σ: 20,9% · Mo: 35% | 2557 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 64 | 59,2% Me: 63% · σ: 22,1% · Mo: 69% | 355 | 1 | 5 | 26,8% Me: 20% · σ: 23,1% · Mo: 3% | 1659 | 4 |
| język polski ustny (M) | 190 | 90,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 80 | 1 | 40 | 63% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2527 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 190 | 68,1% Me: 68% · σ: 18,2% · Mo: 62% | 822 | 2 | 40 | 45,9% Me: 47% · σ: 22,5% · Mo: 48% | 2562 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 65 | 29,5% Me: 20% · σ: 25,5% · Mo: 6% | 989 | 2 | 9 | 20,7% Me: 8% · σ: 22,4% · Mo: 8% | 1345 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU ma wyższą zdawalność ogólną (98,4% vs 77,5%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 59,2% | 26,8% | 32,4 pkt proc. |
| język polski | 90,4% | 63% | 27,4 pkt proc. |
| język angielski | 80,6% | 54,6% | 26,0 pkt proc. |
| matematyka | 68,1% | 45,9% | 22,2 pkt proc. |
| język polski | 69,2% | 51,1% | 18,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 64 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.