Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU czy TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 13745)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU

📍 Szczecinek | Zdawalność: 98,4%

SZKOŁA B (RSPO: 62091)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU

📍 Szczecinek | Zdawalność: 88,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 55 49,5% 🏆 Me: 48% · σ: 18,2% · Mo: 48% 619 1 10 21,7% Me: 22% · σ: 5,3% · Mo: 22% 2542 3
język angielski poziom podstawowy (M) 188 88,8% 🏆 Me: 93% · σ: 13,9% · Mo: 100% 633 2 60 74,9% Me: 85% · σ: 24,6% · Mo: 93% 1950 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 153 80,6% 🏆 Me: 85% · σ: 16,4% · Mo: 90% 459 1 49 57,7% Me: 58% · σ: 25,7% · Mo: 43% 2615 4
język angielski ustny (M) 188 91,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 402 2 60 82,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1269 4
język polski poziom podstawowy (M) 190 69,2% 🏆 Me: 70% · σ: 15,6% · Mo: 73% 483 2 62 52,8% Me: 52,5% · σ: 17,5% · Mo: 63% 2345 5
język polski ustny (M) 190 90,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 80 1 62 59,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3001 5
matematyka poziom podstawowy (M) 190 68,1% 🏆 Me: 68% · σ: 18,2% · Mo: 62% 822 2 62 57,1% Me: 55% · σ: 19,8% · Mo: 44% 1520 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 65 29,5% 🏆 Me: 20% · σ: 25,5% · Mo: 6% 989 2 29 16,8% Me: 12% · σ: 17,1% · Mo: 2% 1568 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU ma wyższą zdawalność ogólną (98,4% vs 88,7%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU Różnica
język polski 90,4% 59,5% 30,9 pkt proc.
geografia 49,5% 21,7% 27,8 pkt proc.
język angielski 80,6% 57,7% 22,9 pkt proc.
język polski 69,2% 52,8% 16,4 pkt proc.
język angielski 88,8% 74,9% 13,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 190 osób w szkole A i 62 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.