Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 13745)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU

📍 Szczecinek | Zdawalność: 98,4%

SZKOŁA B (RSPO: 62089)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU

📍 Szczecinek | Zdawalność: 90,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 52 54,6% 🏆 Me: 54% · σ: 18,2% · Mo: 53% 327 2 24 32,5% Me: 30% · σ: 18,5% · Mo: 13% 1134 3
chemia poziom rozszerzony (M) 35 37,2% 🏆 Me: 35% · σ: 25,7% · Mo: 5% 595 2 11 29,5% Me: 25% · σ: 19,1% · Mo: 17% 785 3
geografia poziom rozszerzony (M) 55 49,5% 🏆 Me: 48% · σ: 18,2% · Mo: 48% 619 1 23 29,0% Me: 27% · σ: 12,8% · Mo: 20% 1838 2
historia poziom rozszerzony (M) 12 50,1% 🏆 Me: 57,5% · σ: 24,2% · Mo: 63% 530 1 5 24,8% Me: 22% · σ: 13,1% · Mo: -% 1141 2
język angielski poziom podstawowy (M) 188 88,8% 🏆 Me: 93% · σ: 13,9% · Mo: 100% 633 2 115 80,6% Me: 88% · σ: 19,3% · Mo: 97% 1382 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 153 80,6% 🏆 Me: 85% · σ: 16,4% · Mo: 90% 459 1 100 64,7% Me: 68,5% · σ: 22,2% · Mo: 37% 1883 3
język angielski ustny (M) 188 91,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 402 2 115 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 652 3
język polski poziom podstawowy (M) 190 69,2% 🏆 Me: 70% · σ: 15,6% · Mo: 73% 483 2 117 67,5% Me: 67% · σ: 14,2% · Mo: 67% 619 3
język polski poziom rozszerzony (M) 64 59,2% 🏆 Me: 63% · σ: 22,1% · Mo: 69% 355 1 40 42,3% Me: 47,5% · σ: 34,9% · Mo: 0% 1013 2
język polski ustny (M) 190 90,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 80 1 117 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2228 3
matematyka poziom podstawowy (M) 190 68,1% 🏆 Me: 68% · σ: 18,2% · Mo: 62% 822 2 117 53,4% Me: 52% · σ: 19,6% · Mo: 52% 1818 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 65 29,5% 🏆 Me: 20% · σ: 25,5% · Mo: 6% 989 2 21 9,8% Me: 6% · σ: 12,1% · Mo: 6% 1997 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU ma wyższą zdawalność ogólną (98,4% vs 90,6%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU wypada lepiej w 12, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU Różnica
historia 50,1% 24,8% 25,3 pkt proc.
język polski 90,4% 65,3% 25,0 pkt proc.
biologia 54,6% 32,5% 22,1 pkt proc.
geografia 49,5% 29,0% 20,5 pkt proc.
matematyka 29,5% 9,8% 19,7 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.