Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BUSKU-ZDROJU vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BUSKU - ZDROJU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 57 | 22,7% Me: 20% · σ: 14,8% · Mo: 15% | 1669 | 2 | 10 | 14,9% Me: 14% · σ: 4,5% · Mo: 13% | 2204 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 81 | 75,8% Me: 80% · σ: 20,4% · Mo: 90% | 1860 | 2 | 25 | 62,6% Me: 68% · σ: 24,4% · Mo: 77% | 3298 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 65 | 59,9% Me: 57% · σ: 23,1% · Mo: 57% | 2376 | 4 | 18 | 44,4% Me: 36% · σ: 21,8% · Mo: 27% | 3721 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 81 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2473 | 3 | 25 | 54,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4184 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 81 | 55,3% Me: 53% · σ: 14,1% · Mo: 47% | 2012 | 2 | 28 | 49,9% Me: 48% · σ: 13,4% · Mo: 48% | 2720 | 5 |
| język polski ustny (M) | 81 | 83,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 387 | 2 | 28 | 59,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3020 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 81 | 52,8% Me: 54% · σ: 18,7% · Mo: 34% | 1872 | 4 | 28 | 46,9% Me: 44% · σ: 18,9% · Mo: 44% | 2438 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BUSKU-ZDROJU ma wyższą zdawalność ogólną (96,3% vs 78,6%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BUSKU-ZDROJU wypada lepiej w 7, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BUSKU - ZDROJU w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BUSKU-ZDROJU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BUSKU - ZDROJU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 83,7% | 59,4% | 24,4 pkt proc. |
| język angielski | 73,2% | 54,2% | 18,9 pkt proc. |
| język angielski | 59,9% | 44,4% | 15,4 pkt proc. |
| język angielski | 75,8% | 62,6% | 13,2 pkt proc. |
| biologia | 22,7% | 14,9% | 7,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 17,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 81 osób w szkole A i 28 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.