Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 13422)

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 4626)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 8 85,5% Me: 93% · σ: 22,1% · Mo: 93% 913 3 225 88,8% 🏆 Me: 92% · σ: 11,6% · Mo: 93% 635 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 8 74,6% Me: 82,5% · σ: 26,0% · Mo: 95% 915 3 185 80,6% 🏆 Me: 87% · σ: 15,5% · Mo: 90% 467 2
język angielski ustny (M) 8 95% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 163 1 225 82,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1303 6
język polski poziom podstawowy (M) 8 72,4% 🏆 Me: 76% · σ: 14,7% · Mo: 83% 247 2 227 67,8% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 62% 594 3
język polski ustny (M) 8 80,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 597 3 227 77,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 848 4
matematyka poziom podstawowy (M) 8 68,8% Me: 70% · σ: 26,0% · Mo: 96% 786 3 227 75,1% 🏆 Me: 78% · σ: 16,9% · Mo: 98% 453 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY wypada lepiej w 3, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY w 3.

Największe różnice

Przedmiot OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY Różnica
język angielski 95% 82,6% 12,4 pkt proc.
matematyka 68,8% 75,1% 6,4 pkt proc.
język angielski 74,6% 80,6% 5,9 pkt proc.
język polski 72,4% 67,8% 4,6 pkt proc.
język angielski 85,5% 88,8% 3,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 12,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 225 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.