Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY i TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Legnica | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 8 | 85,5% Me: 93% · σ: 22,1% · Mo: 93% | 913 | 3 | 43 | 82,1% Me: 87% · σ: 13,3% · Mo: 90% | 1231 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 8 | 74,6% Me: 82,5% · σ: 26,0% · Mo: 95% | 915 | 3 | 43 | 66,6% Me: 73% · σ: 20,0% · Mo: 78% | 1680 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 8 | 95% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 163 | 1 | 43 | 88,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 704 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 8 | 72,4% Me: 76% · σ: 14,7% · Mo: 83% | 247 | 2 | 43 | 43,4% Me: 42% · σ: 16,9% · Mo: 53% | 3542 | 11 |
| język polski ustny (M) | 8 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 597 | 3 | 43 | 59,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2951 | 15 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 8 | 68,8% Me: 70% · σ: 26,0% · Mo: 96% | 786 | 3 | 43 | 55,9% Me: 54% · σ: 20,2% · Mo: 28% | 1601 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 90,7%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY w 0.
| Przedmiot | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY | TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 72,4% | 43,4% | 29,0 pkt proc. |
| język polski | 80,8% | 59,8% | 20,9 pkt proc. |
| matematyka | 68,8% | 55,9% | 12,9 pkt proc. |
| język angielski | 74,6% | 66,6% | 8,0 pkt proc. |
| język angielski | 95% | 88,0% | 7,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 43 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.