Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 13422)

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 11633)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 99,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 8 85,5% Me: 93% · σ: 22,1% · Mo: 93% 913 3 228 92,3% 🏆 Me: 95% · σ: 9,7% · Mo: 97% 326 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 8 74,6% Me: 82,5% · σ: 26,0% · Mo: 95% 915 3 203 83,5% 🏆 Me: 88% · σ: 14,1% · Mo: 97% 305 1
język angielski ustny (M) 8 95% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 163 1 228 92,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 315 2
język polski poziom podstawowy (M) 8 72,4% Me: 76% · σ: 14,7% · Mo: 83% 247 2 231 74,1% 🏆 Me: 75% · σ: 12,2% · Mo: 77% 168 1
język polski ustny (M) 8 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 597 3 231 85,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 268 2
matematyka poziom podstawowy (M) 8 68,8% Me: 70% · σ: 26,0% · Mo: 96% 786 3 231 76,0% 🏆 Me: 80% · σ: 18,9% · Mo: 100% 422 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY w 5.

Największe różnice

Przedmiot OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY Różnica
język angielski 74,6% 83,5% 8,9 pkt proc.
matematyka 68,8% 76,0% 7,2 pkt proc.
język angielski 85,5% 92,3% 6,8 pkt proc.
język polski 80,8% 85,7% 4,9 pkt proc.
język angielski 95% 92,6% 2,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 8,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 203 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.