Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘŻNEJ ANNY Z SAPIEHÓW JABŁONOWSKIEJ W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W BIAŁYMSTOKU i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W BIAŁYMSTOKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Białystok | Zdawalność: 100%
📍 Białystok | Zdawalność: 98,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 69 | 70,8% Me: 75% · σ: 16,5% · Mo: 82% | 49 | 2 | 110 | 57,7% Me: 60% · σ: 18,5% · Mo: 53% | 256 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 62 | 71,1% Me: 74% · σ: 20,9% · Mo: 87% | 31 | 2 | 58 | 52,5% Me: 53% · σ: 21,4% · Mo: 13% | 228 | 5 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 53 | 74,7% Me: 83% · σ: 25,7% · Mo: 100% | 23 | 1 | 27 | 55,7% Me: 56% · σ: 26,4% · Mo: 63% | 193 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 28 | 77,1% Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 82% | 40 | 1 | 22 | 58,5% Me: 62% · σ: 18,0% · Mo: 27% | 336 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 20 | 86,0% Me: 100% · σ: 20,1% · Mo: 100% | 6 | 2 | 18 | 66,7% Me: 69% · σ: 20,9% · Mo: 55% | 135 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 176 | 94,2% Me: 97% · σ: 8,2% · Mo: 98% | 200 | 3 | 284 | 86,6% Me: 92% · σ: 15,5% · Mo: 98% | 829 | 13 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 108 | 89,7% Me: 95% · σ: 12,5% · Mo: 97% | 90 | 3 | 224 | 75,8% Me: 82% · σ: 20,3% · Mo: 87% | 803 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 176 | 97,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 65 | 3 | 284 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 420 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 184 | 76,6% Me: 77% · σ: 12,0% · Mo: 77% | 88 | 1 | 291 | 63,9% Me: 65% · σ: 14,7% · Mo: 67% | 966 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 24 | 59% Me: 54% · σ: 25,0% · Mo: 100% | 362 | 2 | 43 | 41,1% Me: 43% · σ: 29,1% · Mo: 3% | 1075 | 9 |
| język polski ustny (M) | 184 | 87,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 191 | 3 | 291 | 85,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 298 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 184 | 90,0% Me: 94% · σ: 12,0% · Mo: 100% | 50 | 3 | 291 | 77,0% Me: 80% · σ: 18,8% · Mo: 96% | 377 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 102 | 69,5% Me: 72% · σ: 20,8% · Mo: 82% | 47 | 2 | 130 | 54,4% Me: 59% · σ: 22,7% · Mo: 50% | 229 | 7 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 13 | 85,2% Me: 90% · σ: 13,9% · Mo: 100% | 7 | 1 | 6 | 50% Me: 54% · σ: 17,8% · Mo: 56% | 368 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘŻNEJ ANNY Z SAPIEHÓW JABŁONOWSKIEJ W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W BIAŁYMSTOKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,3%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘŻNEJ ANNY Z SAPIEHÓW JABŁONOWSKIEJ W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W BIAŁYMSTOKU wypada lepiej w 14, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W BIAŁYMSTOKU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘŻNEJ ANNY Z SAPIEHÓW JABŁONOWSKIEJ W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W BIAŁYMSTOKU | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W BIAŁYMSTOKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 85,2% | 50% | 35,2 pkt proc. |
| historia | 86,0% | 66,7% | 19,2 pkt proc. |
| fizyka | 74,7% | 55,7% | 19,0 pkt proc. |
| geografia | 77,1% | 58,5% | 18,6 pkt proc. |
| chemia | 71,1% | 52,5% | 18,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 13 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.