Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 IM. BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO W BUSKU-ZDROJU czy TECHNIKUM NR 1 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BUSKU-ZDROJU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Busko-Zdrój | Zdawalność: 91,3%
📍 Busko-Zdrój | Zdawalność: 81,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 70 | 74,1% Me: 83% · σ: 24,0% · Mo: 83% | 2029 | 4 | 54 | 65,5% Me: 72,5% · σ: 25,4% · Mo: 92% | 2996 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 46 | 69,4% Me: 78% · σ: 23,2% · Mo: 78% | 1407 | 2 | 39 | 52,6% Me: 62% · σ: 26,7% · Mo: 13% | 3133 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 69 | 75,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2151 | 2 | 54 | 69,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3005 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 70 | 52,4% Me: 52% · σ: 13,9% · Mo: 52% | 2400 | 3 | 54 | 50,5% Me: 52,5% · σ: 14,0% · Mo: 60% | 2639 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 57,2% Me: 69% · σ: 30,9% · Mo: 83% | 429 | 4 | 11 | 58,6% Me: 54% · σ: 19,0% · Mo: 34% | 373 | 3 |
| język polski ustny (M) | 70 | 76,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 955 | 4 | 54 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 831 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 70 | 56,4% Me: 55% · σ: 21,3% · Mo: 52% | 1564 | 3 | 54 | 46,9% Me: 47% · σ: 19,7% · Mo: 48% | 2439 | 7 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 5 | 29,2% Me: 15% · σ: 33,6% · Mo: 3% | 51 | 2 | 9 | 23,1% Me: 22% · σ: 11,0% · Mo: 13% | 91 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 IM. BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO W BUSKU-ZDROJU ma wyższą zdawalność ogólną (91,3% vs 81,5%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 IM. BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO W BUSKU-ZDROJU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BUSKU-ZDROJU w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 IM. BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO W BUSKU-ZDROJU | TECHNIKUM NR 1 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BUSKU-ZDROJU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 69,4% | 52,6% | 16,8 pkt proc. |
| matematyka | 56,4% | 46,9% | 9,5 pkt proc. |
| język angielski | 74,1% | 65,5% | 8,7 pkt proc. |
| język angielski | 75,7% | 69,0% | 6,7 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 29,2% | 23,1% | 6,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 46 osób w szkole A i 39 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.