Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: XXXVIII DWUJĘZYCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs DWUJĘZYCZNE LICEUM AKADEMICKIE WSHIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 43 | 72,4% Me: 75% · σ: 13,1% · Mo: 62% | 83 | 6 | 6 | 53% Me: 50,5% · σ: 16,6% · Mo: 38% | 507 | 29 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 146 | 82,5% Me: 83% · σ: 7,7% · Mo: 82% | 100 | 7 | 7 | 83,2% Me: 86% · σ: 5,6% · Mo: 87% | 82 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 142 | 97,8% Me: 98% · σ: 2,3% · Mo: 100% | 3 | 1 | 7 | 97,8% Me: 99% · σ: 2,9% · Mo: 100% | 4 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 142 | 98,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 25 | 2 | 7 | 93,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 272 | 13 |
| język angielski ustny poziom dwujęzyczny (M) | 7 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 23 | 1 | 7 | 88,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 78 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 146 | 76,8% Me: 78% · σ: 12,2% · Mo: 90% | 82 | 5 | 7 | 59,9% Me: 62% · σ: 11,0% · Mo: 67% | 1398 | 51 |
| język polski ustny (M) | 146 | 78,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 814 | 12 | 7 | 87,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 190 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 146 | 86,1% Me: 90% · σ: 13,9% · Mo: 96% | 111 | 6 | 7 | 76% Me: 80% · σ: 10,5% · Mo: 62% | 418 | 18 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, XXXVIII DWUJĘZYCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 5, a DWUJĘZYCZNE LICEUM AKADEMICKIE WSHIU w 2, przy 1 remisach.
| Przedmiot | XXXVIII DWUJĘZYCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | DWUJĘZYCZNE LICEUM AKADEMICKIE WSHIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 72,4% | 53% | 19,4 pkt proc. |
| język polski | 76,8% | 59,9% | 17,0 pkt proc. |
| matematyka | 86,1% | 76% | 10,1 pkt proc. |
| język polski | 78,1% | 87,1% | 9,0 pkt proc. |
| język angielski | 96,3% | 88,5% | 7,8 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.