Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU vs PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 133645)

PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU

📍 Opole | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 66 46,9% Me: 48% · σ: 18,3% · Mo: 48% 589 5 88 65,8% 🏆 Me: 67% · σ: 14,8% · Mo: 73% 107 1
chemia poziom rozszerzony (M) 23 36,1% Me: 35% · σ: 18,7% · Mo: 20% 624 4 61 57,1% 🏆 Me: 62% · σ: 24,7% · Mo: 70% 156 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 7 26,7% Me: 22% · σ: 17,0% · Mo: -% 634 5 43 49,4% 🏆 Me: 52% · σ: 20,4% · Mo: 55% 284 2
geografia poziom rozszerzony (M) 56 51,3% Me: 52% · σ: 17,5% · Mo: 65% 565 5 47 65,6% 🏆 Me: 67% · σ: 16,2% · Mo: 55% 190 2
historia poziom rozszerzony (M) 14 58,6% Me: 57% · σ: 25,4% · Mo: 33% 303 3 18 61,3% 🏆 Me: 61,5% · σ: 24,3% · Mo: 22% 233 2
język angielski poziom podstawowy (M) 169 89,7% Me: 93% · σ: 11,0% · Mo: 97% 545 6 196 93,4% 🏆 Me: 97% · σ: 8,3% · Mo: 98% 246 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 157 76,6% Me: 80% · σ: 17,3% · Mo: 90% 744 5 176 84,9% 🏆 Me: 90% · σ: 15,6% · Mo: 95% 254 1
język angielski ustny (M) 169 94,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 201 2 196 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 202 3
język polski poziom podstawowy (M) 173 68,8% Me: 72% · σ: 14,1% · Mo: 72% 514 3 222 70,2% 🏆 Me: 70% · σ: 13,6% · Mo: 67% 406 2
język polski poziom rozszerzony (M) 76 47,4% Me: 52,5% · σ: 26,6% · Mo: 60% 796 5 56 69,4% 🏆 Me: 75,5% · σ: 23,8% · Mo: 86% 138 1
język polski ustny (M) 173 73,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1285 9 222 87,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 174 2
matematyka poziom podstawowy (M) 173 71,4% Me: 74% · σ: 17,7% · Mo: 62% 646 6 222 83,0% 🏆 Me: 86% · σ: 14,1% · Mo: 96% 170 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 47 34,5% Me: 32% · σ: 23,7% · Mo: 10% 803 6 106 54,3% 🏆 Me: 57% · σ: 20,5% · Mo: 70% 232 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 12 56,2% Me: 56% · σ: 27,7% · Mo: 38% 288 3 24 64,8% 🏆 Me: 63% · σ: 18,7% · Mo: 52% 144 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU wypada lepiej w 0, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU w 13, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU Różnica
fizyka 26,7% 49,4% 22,7 pkt proc.
język polski 47,4% 69,4% 22,1 pkt proc.
chemia 36,1% 57,1% 21,0 pkt proc.
matematyka 34,5% 54,3% 19,8 pkt proc.
biologia 46,9% 65,8% 19,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 22,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 43 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.