Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE i TECHNIKUM NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W DZIAŁDOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Olsztyn | Zdawalność: 92,2%
📍 Działdowo | Zdawalność: 93,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 12 | 27,1% Me: 23% · σ: 13,0% · Mo: 17% | 2040 | 15 | 28 | 28,7% Me: 23% · σ: 19,0% · Mo: 13% | 1866 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 29 | 29,3% Me: 22% · σ: 26,5% · Mo: 4% | 405 | 5 | 10 | 39% Me: 38% · σ: 21,2% · Mo: 38% | 269 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 63 | 82,2% Me: 88% · σ: 17,4% · Mo: 93% | 1222 | 12 | 64 | 81,5% Me: 88% · σ: 17,0% · Mo: 88% | 1288 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 54 | 71,8% Me: 82,5% · σ: 24,2% · Mo: 87% | 1162 | 10 | 53 | 69,7% Me: 75% · σ: 20,4% · Mo: 85% | 1371 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 63 | 68,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3110 | 23 | 64 | 77,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1926 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 64 | 56,1% Me: 54% · σ: 13,7% · Mo: 53% | 1910 | 13 | 64 | 48,8% Me: 48% · σ: 11,5% · Mo: 38% | 2868 | 3 |
| język polski ustny (M) | 64 | 53,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3651 | 27 | 64 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2288 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 64 | 57,6% Me: 58% · σ: 21,5% · Mo: 46% | 1481 | 9 | 64 | 59,6% Me: 60% · σ: 17,8% · Mo: 70% | 1317 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 38 | 12,7% Me: 4% · σ: 18,4% · Mo: 0% | 1822 | 14 | 6 | 31% Me: 31% · σ: 10,6% · Mo: -% | 926 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W DZIAŁDOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (93,8% vs 92,2%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W DZIAŁDOWIE w 6.
| Przedmiot | TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE | TECHNIKUM NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W DZIAŁDOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 12,7% | 31% | 18,3 pkt proc. |
| język polski | 53,5% | 64,8% | 11,3 pkt proc. |
| informatyka | 29,3% | 39% | 9,7 pkt proc. |
| język angielski | 68,2% | 77,3% | 9,2 pkt proc. |
| język polski | 56,1% | 48,8% | 7,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 18,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.