Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE i TECHNIKUM NR 7 W OLSZTYNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 133522)

TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE

📍 Olsztyn | Zdawalność: 92,2%

SZKOŁA B (RSPO: 103894)

TECHNIKUM NR 7 W OLSZTYNIE

📍 Olsztyn | Zdawalność: 87,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 12 27,1% 🏆 Me: 23% · σ: 13,0% · Mo: 17% 2040 15 42 26,9% Me: 22% · σ: 14,8% · Mo: 22% 2063 16
informatyka poziom rozszerzony (M) 29 29,3% Me: 22% · σ: 26,5% · Mo: 4% 405 5 11 39,6% 🏆 Me: 36% · σ: 14,9% · Mo: 28% 258 4
język angielski poziom podstawowy (M) 63 82,2% 🏆 Me: 88% · σ: 17,4% · Mo: 93% 1222 12 127 74,8% Me: 83% · σ: 24,0% · Mo: 90% 1964 17
język angielski poziom rozszerzony (M) 54 71,8% 🏆 Me: 82,5% · σ: 24,2% · Mo: 87% 1162 10 98 65,2% Me: 72,5% · σ: 27,5% · Mo: 95% 1832 16
język angielski ustny (M) 63 68,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3110 23 127 76,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2081 13
język polski poziom podstawowy (M) 64 56,1% 🏆 Me: 54% · σ: 13,7% · Mo: 53% 1910 13 127 47,3% Me: 47% · σ: 15,7% · Mo: 58% 3079 23
język polski ustny (M) 64 53,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3651 27 127 64,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2297 14
matematyka poziom podstawowy (M) 64 57,6% 🏆 Me: 58% · σ: 21,5% · Mo: 46% 1481 9 127 55,9% Me: 56% · σ: 22,4% · Mo: 30% 1596 12
matematyka poziom rozszerzony (M) 38 12,7% Me: 4% · σ: 18,4% · Mo: 0% 1822 14 45 17,6% 🏆 Me: 12% · σ: 18,9% · Mo: 0% 1516 10
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 5 25,6% Me: 22% · σ: 8,5% · Mo: -% 72 2 8 33,2% 🏆 Me: 23,5% · σ: 24,7% · Mo: -% 26 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (92,2% vs 87,4%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 7 W OLSZTYNIE w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE TECHNIKUM NR 7 W OLSZTYNIE Różnica
język polski 53,5% 64,8% 11,3 pkt proc.
informatyka 29,3% 39,6% 10,3 pkt proc.
język polski 56,1% 47,3% 8,8 pkt proc.
język angielski 68,2% 76,2% 8,1 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 25,6% 33,2% 7,6 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 11,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 64 osób w szkole A i 127 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.