Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: CLV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATEREK POWSTANIA WARSZAWSKIEGO vs XLIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JOHANNA WOLFGANGA GOETHEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 22922)

XLIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JOHANNA WOLFGANGA GOETHEGO

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 45 63,2% 🏆 Me: 62% · σ: 14,9% · Mo: 65% 145 26 24 57,2% Me: 53,5% · σ: 15,2% · Mo: 50% 269 43
chemia poziom rozszerzony (M) 41 63,8% 🏆 Me: 61% · σ: 15,0% · Mo: 53% 83 17 14 26,9% Me: 21% · σ: 19,8% · Mo: 8% 844 79
geografia poziom rozszerzony (M) 52 66,3% 🏆 Me: 69% · σ: 17,1% · Mo: 40% 174 46 39 53,9% Me: 52% · σ: 20,1% · Mo: 52% 474 79
informatyka poziom rozszerzony (M) 11 53,3% Me: 50% · σ: 21,9% · Mo: 62% 101 20 36 66,8% 🏆 Me: 67% · σ: 17,4% · Mo: 48% 29 5
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 95 84,9% Me: 85% · σ: 6,8% · Mo: 83% 55 19 5 88,4% 🏆 Me: 87% · σ: 4,2% · Mo: 87% 14 7
język angielski poziom podstawowy (M) 168 96,0% 🏆 Me: 97% · σ: 6,4% · Mo: 97% 74 28 170 94,6% Me: 97% · σ: 6,2% · Mo: 97% 171 56
język angielski poziom rozszerzony (M) 86 87,5% Me: 92% · σ: 13,4% · Mo: 92% 160 58 169 87,6% 🏆 Me: 92% · σ: 10,8% · Mo: 92% 157 56
język angielski ustny (M) 168 95,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 138 28 170 88,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 705 100
język hiszpański poziom rozszerzony (M) 8 31,8% Me: 26,5% · σ: 17,4% · Mo: 20% 65 26 5 62,8% 🏆 Me: 58% · σ: 15,8% · Mo: -% 15 9
język niemiecki poziom dwujęzyczny (M) 25 73,0% 🏆 Me: 83% · σ: 22,5% · Mo: 87% 5 2 26 56,3% Me: 66,5% · σ: 29,3% · Mo: 75% 10 3
język niemiecki poziom podstawowy (M) 16 92,6% Me: 94% · σ: 7,6% · Mo: 100% 26 9 11 93,1% 🏆 Me: 97% · σ: 8,0% · Mo: 92% 25 8
język niemiecki ustny (M) 16 92,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 19 3 11 89,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 27 5
język polski poziom podstawowy (M) 186 82,8% 🏆 Me: 83% · σ: 8,6% · Mo: 85% 8 7 185 64,2% Me: 63% · σ: 12,9% · Mo: 58% 935 109
język polski poziom rozszerzony (M) 37 64,5% 🏆 Me: 66% · σ: 17,3% · Mo: 63% 227 53 38 58,6% Me: 61,5% · σ: 25,1% · Mo: 57% 374 69
język polski ustny (M) 186 85,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 303 19 185 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1358 87
matematyka poziom podstawowy (M) 186 90,7% 🏆 Me: 94% · σ: 10,2% · Mo: 96% 44 21 185 81,7% Me: 84% · σ: 14,6% · Mo: 82% 215 43
matematyka poziom rozszerzony (M) 123 69,3% 🏆 Me: 72% · σ: 17,0% · Mo: 84% 51 18 83 54,7% Me: 56% · σ: 19,4% · Mo: 66% 227 48
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 20 79,7% 🏆 Me: 86% · σ: 16,4% · Mo: 86% 25 9 52 57,1% Me: 62% · σ: 22,7% · Mo: 86% 271 51

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 18 porównywalnych przedmiotów, CLV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATEREK POWSTANIA WARSZAWSKIEGO wypada lepiej w 13, a XLIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JOHANNA WOLFGANGA GOETHEGO w 5.

Największe różnice

Przedmiot CLV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATEREK POWSTANIA WARSZAWSKIEGO XLIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JOHANNA WOLFGANGA GOETHEGO Różnica
chemia 63,8% 26,9% 36,8 pkt proc.
język hiszpański 31,8% 62,8% 31,0 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 79,7% 57,1% 22,6 pkt proc.
język polski 82,8% 64,2% 18,6 pkt proc.
język niemiecki 73,0% 56,3% 16,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 41 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.