Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs TECHNIKUM NR 4 W LĘBORKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 17 | 54,2% Me: 57% · σ: 21,1% · Mo: 82% | 337 | 1 | 7 | 14,6% Me: 12% · σ: 8,6% · Mo: 10% | 2221 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 48 | 92% Me: 97% · σ: 9,2% · Mo: 97% | 350 | 1 | 73 | 75,0% Me: 85% · σ: 23,6% · Mo: 97% | 1938 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 45 | 81,8% Me: 88% · σ: 17,5% · Mo: 80% | 392 | 1 | 50 | 61,1% Me: 70% · σ: 25,5% · Mo: 70% | 2251 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 48 | 95,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 149 | 1 | 73 | 79,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1621 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 48 | 60,4% Me: 62,5% · σ: 13,8% · Mo: 63% | 1330 | 2 | 73 | 42,7% Me: 45% · σ: 16,0% · Mo: 57% | 3604 | 6 |
| język polski ustny (M) | 48 | 89,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 102 | 1 | 73 | 63,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2430 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 48 | 69,8% Me: 76% · σ: 23,2% · Mo: 98% | 735 | 1 | 73 | 59,0% Me: 62% · σ: 18,1% · Mo: 68% | 1365 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 15 | 63,9% Me: 64% · σ: 14,5% · Mo: -% | 87 | 1 | 12 | 10,8% Me: 4% · σ: 13,9% · Mo: 0% | 1930 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 90,4%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 4 W LĘBORKU w 0.
| Przedmiot | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | TECHNIKUM NR 4 W LĘBORKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 63,9% | 10,8% | 53,0 pkt proc. |
| biologia | 54,2% | 14,6% | 39,7 pkt proc. |
| język polski | 89,5% | 63,8% | 25,7 pkt proc. |
| język angielski | 81,8% | 61,1% | 20,7 pkt proc. |
| język polski | 60,4% | 42,7% | 17,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 53,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 12 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.