Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — KATOLICKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II czy TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W RAWIE MAZOWIECKIEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 133086)

KATOLICKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II

📍 Rawa Mazowiecka | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 85510)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W RAWIE MAZOWIECKIEJ

📍 Rawa Mazowiecka | Zdawalność: 92,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 17 57,8% 🏆 Me: 50% · σ: 21,3% · Mo: 42% 354 1 34 31,6% Me: 28% · σ: 12,8% · Mo: 25% 1617 4
język angielski poziom podstawowy (M) 25 80,5% 🏆 Me: 85% · σ: 16,0% · Mo: 93% 1389 3 52 60,7% Me: 62,5% · σ: 24,1% · Mo: 83% 3448 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 15 72,2% 🏆 Me: 80% · σ: 19,6% · Mo: 80% 1115 2 24 54,1% Me: 56% · σ: 22,0% · Mo: 25% 2985 4
język angielski ustny (M) 25 88,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 634 1 52 70,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2795 4
język polski poziom podstawowy (M) 26 70,5% 🏆 Me: 71% · σ: 10,8% · Mo: 63% 386 1 54 63,2% Me: 65% · σ: 16,3% · Mo: 53% 1043 4
język polski ustny (M) 26 91,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 59 1 54 55,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3465 4
matematyka poziom podstawowy (M) 26 82,8% 🏆 Me: 86% · σ: 13,1% · Mo: 78% 177 1 54 65,4% Me: 64% · σ: 18,9% · Mo: 44% 983 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 13 53,1% 🏆 Me: 50% · σ: 20,2% · Mo: -% 254 2 31 21,3% Me: 14% · σ: 17,8% · Mo: 4% 1315 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

KATOLICKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,6%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W RAWIE MAZOWIECKIEJ w 0.

Największe różnice

Przedmiot KATOLICKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W RAWIE MAZOWIECKIEJ Różnica
język polski 91,7% 55,2% 36,5 pkt proc.
matematyka 53,1% 21,3% 31,8 pkt proc.
geografia 57,8% 31,6% 26,1 pkt proc.
język angielski 80,5% 60,7% 19,8 pkt proc.
język angielski 88,8% 70,7% 18,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 54 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.