Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach KATOLICKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W RAWIE MAZOWIECKIEJ — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Rawa Mazowiecka | Zdawalność: 100%
📍 Rawa Mazowiecka | Zdawalność: 92,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 10 | 47,6% Me: 42,5% · σ: 16,4% · Mo: 38% | 559 | 1 | 17 | 41,5% Me: 35% · σ: 19,3% · Mo: 30% | 773 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 5 | 40,6% Me: 40% · σ: 15,2% · Mo: -% | 497 | 2 | 9 | 25,9% Me: 27% · σ: 17,8% · Mo: 3% | 868 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 38,2% Me: 32,5% · σ: 25,9% · Mo: -% | 459 | 2 | 6 | 32,5% Me: 29,5% · σ: 18,3% · Mo: 13% | 557 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 17 | 57,8% Me: 50% · σ: 21,3% · Mo: 42% | 354 | 1 | 41 | 40,9% Me: 37% · σ: 18,9% · Mo: 37% | 990 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 25 | 80,5% Me: 85% · σ: 16,0% · Mo: 93% | 1389 | 3 | 89 | 80,6% Me: 88% · σ: 18,5% · Mo: 95% | 1381 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 15 | 72,2% Me: 80% · σ: 19,6% · Mo: 80% | 1115 | 2 | 79 | 67,5% Me: 72% · σ: 22,5% · Mo: 80% | 1588 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 25 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 634 | 1 | 89 | 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1184 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 26 | 70,5% Me: 71% · σ: 10,8% · Mo: 63% | 386 | 1 | 94 | 64,8% Me: 68% · σ: 16,6% · Mo: 70% | 872 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 46,2% Me: 37% · σ: 18,9% · Mo: 37% | 853 | 3 | 12 | 57,1% Me: 55,5% · σ: 29,5% · Mo: 51% | 435 | 1 |
| język polski ustny (M) | 26 | 91,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 59 | 1 | 94 | 67,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1991 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 26 | 82,8% Me: 86% · σ: 13,1% · Mo: 78% | 177 | 1 | 94 | 65,2% Me: 66% · σ: 25,1% · Mo: 92% | 992 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 53,1% Me: 50% · σ: 20,2% · Mo: -% | 254 | 2 | 45 | 38,4% Me: 38% · σ: 20,2% · Mo: 38% | 678 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
KATOLICKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,6%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W RAWIE MAZOWIECKIEJ w 2.
| Przedmiot | KATOLICKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W RAWIE MAZOWIECKIEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 91,7% | 67,4% | 24,3 pkt proc. |
| matematyka | 82,8% | 65,2% | 17,7 pkt proc. |
| geografia | 57,8% | 40,9% | 16,8 pkt proc. |
| matematyka | 53,1% | 38,4% | 14,7 pkt proc. |
| chemia | 40,6% | 25,9% | 14,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 94 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.