Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA SIÓSTR AUGUSTIANEK IM. ŚW. RITY W KRAKOWIE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 11 | 46,5% Me: 52% · σ: 21,1% · Mo: 27% | 605 | 24 | 52 | 77,5% Me: 80% · σ: 12,1% · Mo: 88% | 11 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 6 | 35,2% Me: 37% · σ: 16,7% · Mo: 37% | 647 | 28 | 52 | 68,7% Me: 72% · σ: 17,8% · Mo: 72% | 45 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 70,6% Me: 72,5% · σ: 7,9% · Mo: 70% | 100 | 11 | 23 | 79% Me: 77% · σ: 10,9% · Mo: 75% | 30 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 9 | 72,6% Me: 68% · σ: 10,7% · Mo: 68% | 67 | 10 | 34 | 86,2% Me: 87,5% · σ: 9,1% · Mo: 87% | 4 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 48,4% Me: 46% · σ: 14,0% · Mo: -% | 151 | 13 | 6 | 84,7% Me: 83% · σ: 8,6% · Mo: 78% | 1 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 51 | 89,6% Me: 92% · σ: 10,3% · Mo: 90% | 558 | 35 | 195 | 96,0% Me: 97% · σ: 4,2% · Mo: 98% | 73 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 44 | 82,0% Me: 85% · σ: 14,1% · Mo: 82% | 380 | 25 | 92 | 89,9% Me: 93% · σ: 10,5% · Mo: 93% | 84 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 51 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 260 | 14 | 195 | 94% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 227 | 12 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 53 | 75,0% Me: 74% · σ: 11,6% · Mo: 70% | 140 | 11 | 204 | 82,4% Me: 85% · σ: 11,9% · Mo: 92% | 11 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 19 | 63,6% Me: 66% · σ: 19,9% · Mo: 60% | 246 | 16 | 53 | 61,0% Me: 60% · σ: 21,8% · Mo: 34% | 314 | 18 |
| język polski ustny (M) | 53 | 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 33 | 2 | 204 | 93,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 41 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 53 | 88,1% Me: 94% · σ: 13,2% · Mo: 100% | 76 | 8 | 204 | 89,5% Me: 94% · σ: 11,9% · Mo: 100% | 61 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 34 | 67,9% Me: 68% · σ: 19,1% · Mo: 58% | 58 | 4 | 141 | 70,6% Me: 74% · σ: 18,9% · Mo: 66% | 35 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA SIÓSTR AUGUSTIANEK IM. ŚW. RITY W KRAKOWIE wypada lepiej w 2, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE w 11.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA SIÓSTR AUGUSTIANEK IM. ŚW. RITY W KRAKOWIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 48,4% | 84,7% | 36,3 pkt proc. |
| chemia | 35,2% | 68,7% | 33,5 pkt proc. |
| biologia | 46,5% | 77,5% | 31,0 pkt proc. |
| historia | 72,6% | 86,2% | 13,7 pkt proc. |
| geografia | 70,6% | 79% | 8,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 36,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 6 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.