Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘŻNEJ ANNY Z SAPIEHÓW JABŁONOWSKIEJ W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W BIAŁYMSTOKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Białystok | Zdawalność: 100%
📍 Białystok | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 88 | 75,1% Me: 78% · σ: 13,0% · Mo: 78% | 25 | 1 | 69 | 70,8% Me: 75% · σ: 16,5% · Mo: 82% | 49 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 63 | 77,6% Me: 82,5% · σ: 19,0% · Mo: 78% | 8 | 1 | 62 | 71,1% Me: 74% · σ: 20,9% · Mo: 87% | 31 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 30 | 73,5% Me: 77,5% · σ: 15,6% · Mo: 80% | 30 | 2 | 53 | 74,7% Me: 83% · σ: 25,7% · Mo: 100% | 23 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 22 | 71,4% Me: 75% · σ: 16,5% · Mo: 75% | 91 | 2 | 28 | 77,1% Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 82% | 40 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 9 | 87,7% Me: 90% · σ: 11,2% · Mo: 90% | 2 | 1 | 20 | 86,0% Me: 100% · σ: 20,1% · Mo: 100% | 6 | 2 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 20 | 82,2% Me: 84% · σ: 10,2% · Mo: 80% | 114 | 1 | 44 | 76,1% Me: 80% · σ: 13,0% · Mo: 87% | 237 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 194 | 95,8% Me: 97% · σ: 5,2% · Mo: 98% | 85 | 1 | 176 | 94,2% Me: 97% · σ: 8,2% · Mo: 98% | 200 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 143 | 90,6% Me: 93% · σ: 9,8% · Mo: 95% | 67 | 2 | 108 | 89,7% Me: 95% · σ: 12,5% · Mo: 97% | 90 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 194 | 98,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 20 | 1 | 176 | 97,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 65 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 206 | 75,3% Me: 75% · σ: 13,0% · Mo: 75% | 124 | 2 | 184 | 76,6% Me: 77% · σ: 12,0% · Mo: 77% | 88 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 23 | 61,4% Me: 63% · σ: 23,9% · Mo: 63% | 298 | 1 | 24 | 59% Me: 54% · σ: 25,0% · Mo: 100% | 362 | 2 |
| język polski ustny (M) | 206 | 92,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 42 | 2 | 184 | 87,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 191 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 206 | 90,2% Me: 96% · σ: 12,8% · Mo: 100% | 48 | 2 | 184 | 90,0% Me: 94% · σ: 12,0% · Mo: 100% | 50 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 117 | 72,8% Me: 78% · σ: 20,3% · Mo: 84% | 25 | 1 | 102 | 69,5% Me: 72% · σ: 20,8% · Mo: 82% | 47 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | 74,4% Me: 76% · σ: 18,6% · Mo: -% | 58 | 3 | 13 | 85,2% Me: 90% · σ: 13,9% · Mo: 100% | 7 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU wypada lepiej w 11, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘŻNEJ ANNY Z SAPIEHÓW JABŁONOWSKIEJ W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W BIAŁYMSTOKU w 4.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘŻNEJ ANNY Z SAPIEHÓW JABŁONOWSKIEJ W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W BIAŁYMSTOKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 74,4% | 85,2% | 10,8 pkt proc. |
| chemia | 77,6% | 71,1% | 6,5 pkt proc. |
| język angielski | 82,2% | 76,1% | 6,1 pkt proc. |
| język polski | 92,9% | 87,1% | 5,8 pkt proc. |
| geografia | 71,4% | 77,1% | 5,7 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 13 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.