Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W ZŁOTOWIE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W ZŁOTOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Złotów | Zdawalność: 33,3%
📍 Złotów | Zdawalność: 99,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 6 | 66,8% Me: 83,5% · σ: 30,6% · Mo: -% | 2850 | 4 | 115 | 87,9% Me: 92% · σ: 13,4% · Mo: 97% | 711 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 5 | 84,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1082 | 1 | 115 | 82,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1319 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 10 | 39,6% Me: 39% · σ: 8,6% · Mo: 30% | 3838 | 6 | 115 | 65,0% Me: 65% · σ: 12,8% · Mo: 65% | 855 | 1 |
| język polski ustny (M) | 10 | 44% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4280 | 6 | 115 | 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 567 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 10 | 28% Me: 26% · σ: 13,7% · Mo: 26% | 4007 | 6 | 115 | 76,4% Me: 78% · σ: 17,2% · Mo: 76% | 401 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W ZŁOTOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 33,3%).
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W ZŁOTOWIE wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W ZŁOTOWIE w 4.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W ZŁOTOWIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W ZŁOTOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 28% | 76,4% | 48,4 pkt proc. |
| język polski | 44% | 81,2% | 37,2 pkt proc. |
| język polski | 39,6% | 65,0% | 25,4 pkt proc. |
| język angielski | 66,8% | 87,9% | 21,0 pkt proc. |
| język angielski | 84,6% | 82,4% | 2,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 65,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 48,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 115 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.