Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 1 W ŁUKOWIE i TECHNIKUM NR 2 W ŁUKOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 68 | 66,5% Me: 76% · σ: 28,1% · Mo: 23% | 2890 | 5 | 13 | 73,7% Me: 85% · σ: 28,4% · Mo: 88% | 2093 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 41 | 61,8% Me: 65% · σ: 25,7% · Mo: 85% | 2161 | 5 | 6 | 72,5% Me: 72,5% · σ: 18,5% · Mo: -% | 1095 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 68 | 68,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3142 | 5 | 13 | 70,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2841 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 72 | 42,9% Me: 42,5% · σ: 18,1% · Mo: 50% | 3580 | 6 | 13 | 62,9% Me: 72% · σ: 24,9% · Mo: 80% | 1078 | 3 |
| język polski ustny (M) | 71 | 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2687 | 5 | 13 | 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1280 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 72 | 58,1% Me: 57% · σ: 22,0% · Mo: 40% | 1451 | 3 | 13 | 51,1% Me: 52% · σ: 24,4% · Mo: 52% | 2050 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 W ŁUKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (84,6% vs 78,9%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W ŁUKOWIE wypada lepiej w 1, a TECHNIKUM NR 2 W ŁUKOWIE w 5.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W ŁUKOWIE | TECHNIKUM NR 2 W ŁUKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 42,9% | 62,9% | 20,0 pkt proc. |
| język polski | 61,8% | 73,4% | 11,6 pkt proc. |
| język angielski | 61,8% | 72,5% | 10,7 pkt proc. |
| język angielski | 66,5% | 73,7% | 7,2 pkt proc. |
| matematyka | 58,1% | 51,1% | 7,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 72 osób w szkole A i 13 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.