Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA i TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 93 | 38,9% Me: 37% · σ: 15,3% · Mo: 45% | 1099 | 19 | 8 | 42,5% Me: 41,5% · σ: 7,7% · Mo: 47% | 915 | 17 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 138 | 87,0% Me: 92% · σ: 13,2% · Mo: 97% | 800 | 17 | 143 | 89,4% Me: 92% · σ: 9,5% · Mo: 97% | 573 | 12 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 136 | 73,8% Me: 77,5% · σ: 19,9% · Mo: 77% | 982 | 20 | 125 | 79,5% Me: 82% · σ: 14,9% · Mo: 78% | 542 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 138 | 92,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 342 | 9 | 143 | 90,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 530 | 13 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 140 | 71,2% Me: 71% · σ: 11,3% · Mo: 67% | 321 | 10 | 143 | 64,0% Me: 65% · σ: 10,8% · Mo: 70% | 955 | 23 |
| język polski ustny (M) | 140 | 71,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1554 | 23 | 143 | 81,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 519 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 140 | 73,3% Me: 76% · σ: 16,0% · Mo: 76% | 531 | 10 | 143 | 79,2% Me: 80% · σ: 13,9% · Mo: 64% | 298 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 54 | 23,3% Me: 21% · σ: 18,0% · Mo: 8% | 1226 | 16 | 96 | 34,2% Me: 32% · σ: 22,4% · Mo: 4% | 818 | 12 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE w 6.
| Przedmiot | TECHNIKUM ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA | TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 23,3% | 34,2% | 10,9 pkt proc. |
| język polski | 71,0% | 81,6% | 10,6 pkt proc. |
| język polski | 71,2% | 64,0% | 7,2 pkt proc. |
| matematyka | 73,3% | 79,2% | 5,9 pkt proc. |
| język angielski | 73,8% | 79,5% | 5,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 54 osób w szkole A i 96 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.