Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 131087)

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 3521)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 98,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 5 66% 🏆 Me: 70% · σ: 13,9% · Mo: 80% 102 1 32 61% Me: 62,5% · σ: 19,8% · Mo: 78% 181 2
chemia poziom rozszerzony (M) 5 61,8% 🏆 Me: 62% · σ: 25,6% · Mo: -% 101 1 21 55,2% Me: 60% · σ: 22,4% · Mo: 22% 183 3
język angielski poziom podstawowy (M) 15 96,2% 🏆 Me: 98% · σ: 5,1% · Mo: 100% 62 1 123 86,9% Me: 95% · σ: 16,5% · Mo: 97% 807 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 13 88,7% 🏆 Me: 95% · σ: 12,7% · Mo: 97% 116 1 99 81,8% Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 92% 391 3
język angielski ustny (M) 15 95,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 143 1 123 89,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 580 2
język polski poziom podstawowy (M) 15 67,6% 🏆 Me: 67% · σ: 11,3% · Mo: 57% 608 1 123 59,6% Me: 60% · σ: 13,5% · Mo: 55% 1427 4
język polski ustny (M) 15 92,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 49 1 123 86,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 217 2
matematyka poziom podstawowy (M) 15 79,6% Me: 82% · σ: 16,1% · Mo: 96% 281 2 123 81,5% 🏆 Me: 92% · σ: 20,1% · Mo: 98% 218 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,4%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM wypada lepiej w 7, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM w 1.

Największe różnice

Przedmiot NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM Różnica
język angielski 96,2% 86,9% 9,3 pkt proc.
język polski 67,6% 59,6% 8,0 pkt proc.
język angielski 88,7% 81,8% 6,9 pkt proc.
chemia 61,8% 55,2% 6,6 pkt proc.
język angielski 95,5% 89,4% 6,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 9,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 123 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.