Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 100%
📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 97,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 66% Me: 70% · σ: 13,9% · Mo: 80% | 102 | 1 | 44 | 47,5% Me: 49% · σ: 18,8% · Mo: 52% | 561 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 5 | 61,8% Me: 62% · σ: 25,6% · Mo: -% | 101 | 1 | 18 | 37,6% Me: 31% · σ: 20,8% · Mo: 25% | 586 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 15 | 96,2% Me: 98% · σ: 5,1% · Mo: 100% | 62 | 1 | 168 | 82,8% Me: 90% · σ: 18,3% · Mo: 98% | 1167 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 13 | 88,7% Me: 95% · σ: 12,7% · Mo: 97% | 116 | 1 | 141 | 71,4% Me: 77% · σ: 21,2% · Mo: 92% | 1189 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 15 | 95,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 143 | 1 | 168 | 84,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1107 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 15 | 67,6% Me: 67% · σ: 11,3% · Mo: 57% | 608 | 1 | 168 | 62,2% Me: 62% · σ: 14,3% · Mo: 57% | 1155 | 3 |
| język polski ustny (M) | 15 | 92,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 49 | 1 | 168 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 586 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 15 | 79,6% Me: 82% · σ: 16,1% · Mo: 96% | 281 | 2 | 168 | 58,5% Me: 56% · σ: 17,9% · Mo: 48% | 1411 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,0%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM wypada lepiej w 8, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM w 0.
| Przedmiot | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 61,8% | 37,6% | 24,2 pkt proc. |
| matematyka | 79,6% | 58,5% | 21,1 pkt proc. |
| biologia | 66% | 47,5% | 18,5 pkt proc. |
| język angielski | 88,7% | 71,4% | 17,3 pkt proc. |
| język angielski | 96,2% | 82,8% | 13,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.