Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 5 W ŚWIDNICY czy TECHNIKUM NR 6 W ŚWIDNICY? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 76 | 81,6% Me: 90% · σ: 18,0% · Mo: 93% | 1273 | 4 | 44 | 72,0% Me: 78,5% · σ: 22,2% · Mo: 48% | 2276 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 71 | 65,5% Me: 77% · σ: 25,2% · Mo: 78% | 1800 | 5 | 30 | 58,3% Me: 62% · σ: 22,1% · Mo: 50% | 2536 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 75 | 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1290 | 3 | 44 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1816 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 76 | 58,7% Me: 60% · σ: 16,9% · Mo: 70% | 1558 | 4 | 45 | 63,1% Me: 62% · σ: 12,9% · Mo: 55% | 1052 | 3 |
| język polski ustny (M) | 76 | 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1764 | 5 | 45 | 71,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1436 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 76 | 52,5% Me: 48% · σ: 20,4% · Mo: 38% | 1903 | 4 | 45 | 44,6% Me: 42% · σ: 19,5% · Mo: 22% | 2692 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 8,8% Me: 6% · σ: 7,0% · Mo: 2% | 2041 | 5 | 11 | 14,2% Me: 8% · σ: 15,2% · Mo: 6% | 1743 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 5 W ŚWIDNICY ma wyższą zdawalność ogólną (89,5% vs 80%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 W ŚWIDNICY wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 6 W ŚWIDNICY w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 5 W ŚWIDNICY | TECHNIKUM NR 6 W ŚWIDNICY | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 81,6% | 72,0% | 9,7 pkt proc. |
| matematyka | 52,5% | 44,6% | 7,8 pkt proc. |
| język angielski | 65,5% | 58,3% | 7,2 pkt proc. |
| matematyka | 8,8% | 14,2% | 5,4 pkt proc. |
| język angielski | 82,7% | 78,2% | 4,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 9,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 76 osób w szkole A i 44 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.