Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. DOMINIKA SAVIO W OSTRÓDZIE czy TECHNIKUM NR 2 W OSTRÓDZIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Ostróda | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 7 | 39,3% Me: 50% · σ: 18,9% · Mo: 50% | 537 | 1 | 12 | 10,9% Me: 7% · σ: 9,8% · Mo: 5% | 1179 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 8 | 58,5% Me: 56% · σ: 12,6% · Mo: 52% | 333 | 1 | 9 | 37,2% Me: 28% · σ: 20,9% · Mo: 28% | 1204 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 29 | 92,9% Me: 97% · σ: 9,6% · Mo: 98% | 282 | 1 | 86 | 68,5% Me: 74% · σ: 26,4% · Mo: 100% | 2660 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 22 | 78,0% Me: 83,5% · σ: 17,5% · Mo: 95% | 653 | 1 | 59 | 58,7% Me: 57% · σ: 25,5% · Mo: 83% | 2502 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 29 | 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 302 | 1 | 86 | 69,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2945 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 29 | 64,6% Me: 67% · σ: 9,9% · Mo: 67% | 894 | 2 | 86 | 51,2% Me: 52% · σ: 18,2% · Mo: 48% | 2542 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 60% Me: 54% · σ: 18,6% · Mo: -% | 335 | 1 | 10 | 29,8% Me: 27,5% · σ: 21,6% · Mo: 0% | 1546 | 3 |
| język polski ustny (M) | 29 | 84,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 326 | 1 | 86 | 60,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2891 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 29 | 81,9% Me: 86% · σ: 12,3% · Mo: 86% | 210 | 1 | 86 | 50,8% Me: 49% · σ: 23,5% · Mo: 60% | 2072 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 49,8% Me: 52% · σ: 16,8% · Mo: 52% | 340 | 1 | 17 | 15,4% Me: 8% · σ: 14,6% · Mo: 8% | 1654 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. DOMINIKA SAVIO W OSTRÓDZIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 73,3%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. DOMINIKA SAVIO W OSTRÓDZIE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 2 W OSTRÓDZIE w 0.
| Przedmiot | SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. DOMINIKA SAVIO W OSTRÓDZIE | TECHNIKUM NR 2 W OSTRÓDZIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 49,8% | 15,4% | 34,4 pkt proc. |
| matematyka | 81,9% | 50,8% | 31,1 pkt proc. |
| język polski | 60% | 29,8% | 30,2 pkt proc. |
| chemia | 39,3% | 10,9% | 28,4 pkt proc. |
| język polski | 84,9% | 60,2% | 24,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 26,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 17 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.