Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. DOMINIKA SAVIO W OSTRÓDZIE vs TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. STANISŁAWA STASZICA I CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W OSTRÓDZIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Ostróda | Zdawalność: 100%
📍 Ostróda | Zdawalność: 76,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 8 | 58,5% Me: 56% · σ: 12,6% · Mo: 52% | 333 | 1 | 8 | 25,8% Me: 24% · σ: 10,8% · Mo: 15% | 2173 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 29 | 92,9% Me: 97% · σ: 9,6% · Mo: 98% | 282 | 1 | 28 | 59,0% Me: 55% · σ: 24,3% · Mo: 37% | 3597 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 22 | 78,0% Me: 83,5% · σ: 17,5% · Mo: 95% | 653 | 1 | 17 | 46,4% Me: 48% · σ: 26,8% · Mo: 18% | 3600 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 29 | 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 302 | 1 | 28 | 68% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3127 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 29 | 64,6% Me: 67% · σ: 9,9% · Mo: 67% | 894 | 2 | 28 | 44,5% Me: 48% · σ: 16,5% · Mo: 33% | 3420 | 4 |
| język polski ustny (M) | 29 | 84,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 326 | 1 | 28 | 67,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1990 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 29 | 81,9% Me: 86% · σ: 12,3% · Mo: 86% | 210 | 1 | 26 | 40,8% Me: 42% · σ: 16,5% · Mo: 28% | 3091 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. DOMINIKA SAVIO W OSTRÓDZIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 76,9%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. DOMINIKA SAVIO W OSTRÓDZIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. STANISŁAWA STASZICA I CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W OSTRÓDZIE w 0.
| Przedmiot | SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. DOMINIKA SAVIO W OSTRÓDZIE | TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. STANISŁAWA STASZICA I CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W OSTRÓDZIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 81,9% | 40,8% | 41,0 pkt proc. |
| język angielski | 92,9% | 59,0% | 34,0 pkt proc. |
| geografia | 58,5% | 25,8% | 32,8 pkt proc. |
| język angielski | 78,0% | 46,4% | 31,6 pkt proc. |
| język angielski | 92,8% | 68% | 24,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 23,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 41,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 29 osób w szkole A i 26 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.