Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE REGENT Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I MIĘDZYNARODOWYMI W ELBLĄGU czy PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Elbląg | Zdawalność: 100%
📍 Elbląg | Zdawalność: 95,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 11 | 51,3% Me: 43% · σ: 17,7% · Mo: 42% | 565 | 2 | 8 | 44,8% Me: 44,5% · σ: 18,2% · Mo: -% | 820 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 12 | 94,1% Me: 94% · σ: 4,8% · Mo: 93% | 211 | 1 | 21 | 83,2% Me: 88% · σ: 19,8% · Mo: 98% | 1119 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 7 | 85,1% Me: 87% · σ: 6,9% · Mo: 87% | 239 | 1 | 21 | 68,4% Me: 72% · σ: 25,9% · Mo: 60% | 1505 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 12 | 94,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 180 | 1 | 21 | 79,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1742 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 12 | 57,8% Me: 57,5% · σ: 13,1% · Mo: 43% | 1674 | 8 | 22 | 66,5% Me: 67,5% · σ: 13,2% · Mo: 60% | 704 | 2 |
| język polski ustny (M) | 12 | 75,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1088 | 8 | 22 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 396 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 12 | 74,7% Me: 72% · σ: 14,3% · Mo: 66% | 476 | 3 | 22 | 66,9% Me: 67% · σ: 21,1% · Mo: 48% | 887 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 35,6% Me: 40% · σ: 19,2% · Mo: -% | 764 | 4 | 14 | 27,4% Me: 19% · σ: 25,5% · Mo: 4% | 1069 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE REGENT Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I MIĘDZYNARODOWYMI W ELBLĄGU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,5%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE REGENT Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I MIĘDZYNARODOWYMI W ELBLĄGU wypada lepiej w 6, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW w 2.
| Przedmiot | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE REGENT Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I MIĘDZYNARODOWYMI W ELBLĄGU | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 85,1% | 68,4% | 16,8 pkt proc. |
| język angielski | 94,7% | 79,0% | 15,7 pkt proc. |
| język angielski | 94,1% | 83,2% | 10,9 pkt proc. |
| język polski | 57,8% | 66,5% | 8,8 pkt proc. |
| język polski | 75,2% | 83,5% | 8,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 21 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.