Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NR 1 IM. MJR. FELIKSA KOZUBOWSKIEGO W SOCHACZEWIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Sochaczew | Zdawalność: 54,2%
📍 Sochaczew | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 24 | 68,9% Me: 78% · σ: 27,3% · Mo: 73% | 2609 | 5 | 173 | 92,8% Me: 95% · σ: 8,1% · Mo: 98% | 293 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 20 | 51,8% Me: 50% · σ: 28,1% · Mo: 82% | 3205 | 9 | 160 | 83,6% Me: 88% · σ: 13,6% · Mo: 93% | 299 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 24 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 787 | 1 | 172 | 86,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 862 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 24 | 45% Me: 42% · σ: 12,1% · Mo: 32% | 3357 | 9 | 172 | 65,1% Me: 65% · σ: 13,1% · Mo: 57% | 836 | 1 |
| język polski ustny (M) | 24 | 60% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2922 | 3 | 172 | 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2697 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 24 | 36,5% Me: 28% · σ: 21,3% · Mo: 14% | 3500 | 8 | 172 | 76,2% Me: 82% · σ: 19,9% · Mo: 96% | 406 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 54,2%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NR 1 IM. MJR. FELIKSA KOZUBOWSKIEGO W SOCHACZEWIE wypada lepiej w 1, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE w 5.
| Przedmiot | TECHNIKUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NR 1 IM. MJR. FELIKSA KOZUBOWSKIEGO W SOCHACZEWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 36,5% | 76,2% | 39,7 pkt proc. |
| język angielski | 51,8% | 83,6% | 31,8 pkt proc. |
| język angielski | 68,9% | 92,8% | 23,9 pkt proc. |
| język polski | 45% | 65,1% | 20,1 pkt proc. |
| język polski | 60% | 61,8% | 1,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 45,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 39,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 172 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.