Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH „ŻAK” W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Skarżysko-Kamienna | Zdawalność: 85,7%
📍 Skarżysko-Kamienna | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 30 | 77,3% Me: 78% · σ: 11,6% · Mo: 75% | 1697 | 3 | 163 | 89,1% Me: 93% · σ: 11,5% · Mo: 95% | 601 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 19 | 69,6% Me: 75% · σ: 17,6% · Mo: 55% | 1374 | 3 | 117 | 78,5% Me: 85% · σ: 18,3% · Mo: 88% | 626 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 31 | 59,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3944 | 7 | 163 | 88,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 715 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 31 | 55,8% Me: 63% · σ: 23,3% · Mo: 75% | 1945 | 3 | 167 | 65,2% Me: 65% · σ: 13,7% · Mo: 80% | 825 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 7 | 63,3% Me: 63% · σ: 21,8% · Mo: -% | 254 | 1 | 49 | 53,5% Me: 54% · σ: 21,2% · Mo: 31% | 547 | 3 |
| język polski ustny (M) | 32 | 51,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3808 | 7 | 167 | 83,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 422 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 32 | 70% Me: 80% · σ: 23,1% · Mo: 80% | 721 | 3 | 167 | 72,1% Me: 74% · σ: 17,1% · Mo: 60% | 601 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 85,7%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH „ŻAK” W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ w 6.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH „ŻAK” W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 51,8% | 83,1% | 31,3 pkt proc. |
| język angielski | 59,1% | 88,0% | 28,8 pkt proc. |
| język angielski | 77,3% | 89,1% | 11,8 pkt proc. |
| język polski | 63,3% | 53,5% | 9,8 pkt proc. |
| język polski | 55,8% | 65,2% | 9,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 14,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 31,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 32 osób w szkole A i 167 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.