Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: REGIONALNY OŚRODEK EDUKACJI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XV IM. MJR PIOTRA WYSOCKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Wrocław | Zdawalność: 60,4%
📍 Wrocław | Zdawalność: 86,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 20 | 13,9% Me: 13% · σ: 6,0% · Mo: 13% | 2257 | 46 | 91 | 30,9% Me: 27% · σ: 15,5% · Mo: 18% | 1204 | 28 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 11% Me: 7% · σ: 9,5% · Mo: 5% | 821 | 26 | 24 | 20,0% Me: 15% · σ: 13,6% · Mo: 10% | 713 | 21 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 21 | 16,7% Me: 15% · σ: 11,7% · Mo: 15% | 2853 | 55 | 65 | 33,5% Me: 30% · σ: 14,7% · Mo: 17% | 1456 | 34 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 6 | 22,8% Me: 22,5% · σ: 15,2% · Mo: -% | 1163 | 31 | 26 | 27,8% Me: 21% · σ: 21,4% · Mo: 13% | 1083 | 27 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 88 | 71,5% Me: 81% · σ: 25,5% · Mo: 95% | 2320 | 51 | 311 | 81,8% Me: 87% · σ: 16,7% · Mo: 93% | 1256 | 37 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 73 | 57,2% Me: 60% · σ: 24,4% · Mo: 62% | 2674 | 58 | 251 | 66,7% Me: 70% · σ: 20,3% · Mo: 80% | 1663 | 39 |
| język angielski ustny (M) | 87 | 79,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1623 | 34 | 311 | 75,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2171 | 43 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 112 | 46,6% Me: 47% · σ: 16,8% · Mo: 45% | 3165 | 56 | 334 | 47,0% Me: 47% · σ: 16,5% · Mo: 47% | 3116 | 53 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 42 | 15,6% Me: 3% · σ: 23,0% · Mo: 0% | 2000 | 40 | 121 | 30,7% Me: 31% · σ: 23,6% · Mo: 0% | 1512 | 25 |
| język polski ustny (M) | 111 | 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2144 | 35 | 333 | 65,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2204 | 36 |
| język rosyjski poziom podstawowy (M) | 17 | 93% Me: 93% · σ: 3,6% · Mo: 92% | 13 | 1 | 16 | 91,6% Me: 92,5% · σ: 3,7% · Mo: 95% | 17 | 2 |
| język rosyjski poziom rozszerzony (M) | 24 | 94% Me: 95% · σ: 6,8% · Mo: 93% | 22 | 2 | 21 | 88,0% Me: 93% · σ: 13,9% · Mo: 93% | 63 | 6 |
| język rosyjski ustny (M) | 17 | 100% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1 | 1 | 5 | 100% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 22 | 3 |
| język ukraiński poziom rozszerzony (M) | 11 | 87,9% Me: 92% · σ: 9,9% · Mo: 92% | 2 | 1 | 15 | 80,7% Me: 80% · σ: 9,0% · Mo: 75% | 4 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 112 | 33,2% Me: 30% · σ: 19,2% · Mo: 32% | 3725 | 67 | 333 | 50,7% Me: 50% · σ: 21,0% · Mo: 54% | 2079 | 40 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 16 | 8,4% Me: 2% · σ: 12,7% · Mo: 0% | 2072 | 47 | 95 | 14,6% Me: 8% · σ: 16,2% · Mo: 2% | 1715 | 37 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 6 | 13% Me: 9% · σ: 8,2% · Mo: 8% | 985 | 25 | 15 | 30,5% Me: 24% · σ: 18,6% · Mo: 24% | 752 | 18 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XV IM. MJR PIOTRA WYSOCKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (86,7% vs 60,4%).
Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, REGIONALNY OŚRODEK EDUKACJI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 5, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XV IM. MJR PIOTRA WYSOCKIEGO w 11, przy 1 remisach.
| Przedmiot | REGIONALNY OŚRODEK EDUKACJI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XV IM. MJR PIOTRA WYSOCKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 13% | 30,5% | 17,5 pkt proc. |
| matematyka | 33,2% | 50,7% | 17,5 pkt proc. |
| biologia | 13,9% | 30,9% | 17,0 pkt proc. |
| geografia | 16,7% | 33,5% | 16,9 pkt proc. |
| język polski | 15,6% | 30,7% | 15,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 26,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 17,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 15 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.