Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W ZŁOTOWIE i TECHNIKUM NR 2 IM. JANA PAWŁA II W ZŁOTOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Złotów | Zdawalność: 99,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 16 | 69,8% Me: 78,5% · σ: 20,4% · Mo: 82% | 121 | 1 | 21 | 33,4% Me: 27% · σ: 18,0% · Mo: 15% | 1468 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 115 | 87,9% Me: 92% · σ: 13,4% · Mo: 97% | 711 | 1 | 81 | 80,4% Me: 88% · σ: 18,8% · Mo: 95% | 1396 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 102 | 76,6% Me: 83% · σ: 18,1% · Mo: 85% | 747 | 1 | 58 | 69,0% Me: 75% · σ: 23,9% · Mo: 95% | 1454 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 115 | 82,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1319 | 2 | 81 | 79,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1705 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 115 | 65,0% Me: 65% · σ: 12,8% · Mo: 65% | 855 | 1 | 83 | 52,6% Me: 52% · σ: 13,8% · Mo: 43% | 2370 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 40 | 49,2% Me: 49% · σ: 19,2% · Mo: 43% | 714 | 1 | 9 | 23,6% Me: 26% · σ: 20,5% · Mo: 0% | 1776 | 3 |
| język polski ustny (M) | 115 | 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 567 | 1 | 83 | 67,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1945 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 115 | 76,4% Me: 78% · σ: 17,2% · Mo: 76% | 401 | 1 | 83 | 54,0% Me: 54% · σ: 19,8% · Mo: 50% | 1765 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 32 | 53,2% Me: 52% · σ: 23,3% · Mo: 52% | 251 | 1 | 17 | 18,7% Me: 22% · σ: 16,5% · Mo: 0% | 1445 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W ZŁOTOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 90,4%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W ZŁOTOWIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 2 IM. JANA PAWŁA II W ZŁOTOWIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W ZŁOTOWIE | TECHNIKUM NR 2 IM. JANA PAWŁA II W ZŁOTOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 69,8% | 33,4% | 36,4 pkt proc. |
| matematyka | 53,2% | 18,7% | 34,5 pkt proc. |
| język polski | 49,2% | 23,6% | 25,7 pkt proc. |
| matematyka | 76,4% | 54,0% | 22,4 pkt proc. |
| język polski | 81,2% | 67,8% | 13,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 21 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.