Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KOŹMINIE WIELKOPOLSKIM i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Koźmin Wielkopolski | Zdawalność: 92,9%
📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 49,5% Me: 48% · σ: 16,2% · Mo: 35% | 488 | 1 | 98 | 58,8% Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 232 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 5 | 25,6% Me: 23% · σ: 11,3% · Mo: 23% | 876 | 1 | 60 | 62,6% Me: 64,5% · σ: 21,5% · Mo: 38% | 94 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 7 | 38,9% Me: 30% · σ: 23,2% · Mo: -% | 1103 | 1 | 39 | 64,1% Me: 68% · σ: 17,8% · Mo: 70% | 209 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 27 | 66,9% Me: 75% · σ: 26,8% · Mo: 83% | 2838 | 1 | 235 | 94,8% Me: 97% · σ: 4,7% · Mo: 97% | 159 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 8 | 80,1% Me: 90,5% · σ: 19,8% · Mo: 95% | 496 | 2 | 235 | 87,5% Me: 90% · σ: 10,8% · Mo: 95% | 161 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 27 | 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2872 | 1 | 235 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 133 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 28 | 68,1% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 72% | 570 | 1 | 243 | 75,1% Me: 77% · σ: 12,5% · Mo: 78% | 136 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 15 | 22,7% Me: 20% · σ: 21,6% · Mo: 3% | 1809 | 1 | 47 | 72,2% Me: 74% · σ: 17,9% · Mo: 89% | 92 | 1 |
| język polski ustny (M) | 28 | 84,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 351 | 1 | 243 | 84,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 373 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 28 | 56,5% Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 38% | 1561 | 1 | 243 | 83,4% Me: 86% · σ: 13,7% · Mo: 98% | 162 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,9%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KOŹMINIE WIELKOPOLSKIM wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 w 9.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KOŹMINIE WIELKOPOLSKIM | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 22,7% | 72,2% | 49,5 pkt proc. |
| chemia | 25,6% | 62,6% | 37,0 pkt proc. |
| język angielski | 66,9% | 94,8% | 27,9 pkt proc. |
| matematyka | 56,5% | 83,4% | 26,9 pkt proc. |
| język angielski | 70,1% | 95,6% | 25,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 7,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 49,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 47 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.