Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 4 IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W BYDGOSZCZY i TECHNIKUM NR 9 IM. MARII DĄBROWSKIEJ Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BYDGOSZCZY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 13037)

TECHNIKUM NR 4 IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W BYDGOSZCZY

📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 89,9%

SZKOŁA B (RSPO: 22038)

TECHNIKUM NR 9 IM. MARII DĄBROWSKIEJ Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BYDGOSZCZY

📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 81,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 12 48,1% 🏆 Me: 43% · σ: 16,7% · Mo: 43% 667 7 27 27,3% Me: 25% · σ: 11,1% · Mo: 25% 2019 22
język angielski poziom podstawowy (M) 99 80,4% 🏆 Me: 88% · σ: 19,5% · Mo: 88% 1401 19 95 73,7% Me: 85% · σ: 24,3% · Mo: 88% 2083 28
język angielski poziom rozszerzony (M) 64 74,7% 🏆 Me: 82% · σ: 21,2% · Mo: 95% 911 15 68 65,2% Me: 70% · σ: 23,6% · Mo: 92% 1838 29
język angielski ustny (M) 98 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2451 30 95 75,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2137 21
język polski poziom podstawowy (M) 99 60,8% 🏆 Me: 62% · σ: 17,3% · Mo: 72% 1298 11 97 53,1% Me: 53% · σ: 12,7% · Mo: 55% 2292 26
język polski ustny (M) 99 53,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3703 40 95 53,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3633 38
matematyka poziom podstawowy (M) 99 50,4% 🏆 Me: 48% · σ: 18,9% · Mo: 38% 2103 25 96 41,8% Me: 42% · σ: 17,4% · Mo: 46% 3005 32
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 6 30,7% 🏆 Me: 32,5% · σ: 11,3% · Mo: -% 42 2 10 29% Me: 25,5% · σ: 9,5% · Mo: 23% 54 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 4 IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W BYDGOSZCZY ma wyższą zdawalność ogólną (89,9% vs 81,1%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W BYDGOSZCZY wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 9 IM. MARII DĄBROWSKIEJ Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BYDGOSZCZY w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W BYDGOSZCZY TECHNIKUM NR 9 IM. MARII DĄBROWSKIEJ Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BYDGOSZCZY Różnica
geografia 48,1% 27,3% 20,8 pkt proc.
język angielski 74,7% 65,2% 9,5 pkt proc.
matematyka 50,4% 41,8% 8,7 pkt proc.
język polski 60,8% 53,1% 7,7 pkt proc.
język angielski 80,4% 73,7% 6,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 27 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.