Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM TRANSPORTOWE vs TECHNIKUM MORSKIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 130360)

TECHNIKUM TRANSPORTOWE

📍 Kołobrzeg | Zdawalność: 88,5%

SZKOŁA B (RSPO: 126297)

TECHNIKUM MORSKIE

📍 Kołobrzeg | Zdawalność: 96,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 16 19,2% Me: 18% · σ: 11,7% · Mo: 18% 2722 7 21 21,6% 🏆 Me: 20% · σ: 11,9% · Mo: 13% 2551 6
język angielski poziom podstawowy (M) 25 72,0% Me: 83% · σ: 22,8% · Mo: 97% 2274 6 32 79,4% 🏆 Me: 85% · σ: 18,0% · Mo: 97% 1480 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 21 54,9% Me: 52% · σ: 24,6% · Mo: 67% 2902 5 31 57,5% 🏆 Me: 53% · σ: 23,5% · Mo: 53% 2643 4
język angielski ustny (M) 25 76,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2043 5 32 78,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1773 4
język polski poziom podstawowy (M) 26 52,4% Me: 52,5% · σ: 14,8% · Mo: 40% 2397 6 32 57,1% 🏆 Me: 57,5% · σ: 13,3% · Mo: 50% 1777 4
język polski ustny (M) 26 76,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 935 1 32 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 977 3
matematyka poziom podstawowy (M) 26 43,3% Me: 41% · σ: 17,5% · Mo: 34% 2843 6 32 54,4% 🏆 Me: 54% · σ: 16,8% · Mo: 60% 1720 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM MORSKIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,9% vs 88,5%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM TRANSPORTOWE wypada lepiej w 1, a TECHNIKUM MORSKIE w 6.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM TRANSPORTOWE TECHNIKUM MORSKIE Różnica
matematyka 43,3% 54,4% 11,1 pkt proc.
język angielski 72,0% 79,4% 7,4 pkt proc.
język polski 52,4% 57,1% 4,7 pkt proc.
język angielski 54,9% 57,5% 2,6 pkt proc.
geografia 19,2% 21,6% 2,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 8,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 11,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 32 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.