Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: POLONIJNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NIEPUBLICZNE „KLASYK” vs XLIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 95,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 57,8% Me: 59,5% · σ: 25,1% · Mo: 77% | 253 | 40 | 32 | 35% Me: 37,5% · σ: 15,3% · Mo: 47% | 1022 | 95 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 7 | 44% Me: 43% · σ: 26,2% · Mo: -% | 405 | 50 | 35 | 19,0% Me: 15% · σ: 13,3% · Mo: 7% | 1038 | 90 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 21 | 85,6% Me: 93% · σ: 15,7% · Mo: 95% | 907 | 143 | 155 | 85,8% Me: 90% · σ: 14,9% · Mo: 95% | 893 | 141 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 25 | 68,7% Me: 75% · σ: 22,2% · Mo: 85% | 1484 | 164 | 145 | 75,7% Me: 80% · σ: 18,2% · Mo: 95% | 814 | 126 |
| język angielski ustny (M) | 21 | 79,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1713 | 174 | 154 | 83,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1209 | 136 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 37 | 59,6% Me: 57% · σ: 16,3% · Mo: 50% | 1437 | 154 | 159 | 72,3% Me: 73% · σ: 10,5% · Mo: 75% | 252 | 48 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 7 | 29,4% Me: 34% · σ: 24,6% · Mo: 3% | 1564 | 146 | 55 | 34,6% Me: 34% · σ: 27,1% · Mo: 3% | 1345 | 130 |
| język polski ustny (M) | 37 | 55,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3418 | 200 | 159 | 57,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3184 | 191 |
| język rosyjski poziom podstawowy (M) | 16 | 96,5% Me: 97% · σ: 3,3% · Mo: 97% | 3 | 2 | 5 | 94,2% Me: 93% · σ: 3,3% · Mo: 93% | 9 | 3 |
| język rosyjski ustny (M) | 16 | 100% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1 | 1 | 5 | 96% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 30 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 37 | 73,3% Me: 76% · σ: 19,3% · Mo: 70% | 533 | 87 | 159 | 59,6% Me: 60% · σ: 19,9% · Mo: 70% | 1320 | 142 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 45,4% Me: 44% · σ: 22,3% · Mo: -% | 457 | 78 | 30 | 22,7% Me: 22% · σ: 14,8% · Mo: 14% | 1250 | 131 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
POLONIJNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NIEPUBLICZNE „KLASYK” ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,6%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, POLONIJNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NIEPUBLICZNE „KLASYK” wypada lepiej w 6, a XLIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO w 6.
| Przedmiot | POLONIJNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NIEPUBLICZNE „KLASYK” | XLIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 44% | 19,0% | 25,0 pkt proc. |
| biologia | 57,8% | 35% | 22,8 pkt proc. |
| matematyka | 45,4% | 22,7% | 22,7 pkt proc. |
| matematyka | 73,3% | 59,6% | 13,7 pkt proc. |
| język polski | 59,6% | 72,3% | 12,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 35 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.