Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: MUNDUROWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RZESZOWIE vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Rzeszów | Zdawalność: -%
📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 6 | 88,8% Me: 90% · σ: 2,9% · Mo: 90% | 624 | 9 | 244 | 95,6% Me: 98% · σ: 6,2% · Mo: 98% | 105 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 6 | 75,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2157 | 25 | 244 | 95,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 121 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 6 | 76,7% Me: 85,5% · σ: 18,2% · Mo: 88% | 86 | 2 | 247 | 73,7% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 85% | 194 | 3 |
| język polski ustny (M) | 6 | 43,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4295 | 42 | 247 | 84,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 348 | 12 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 6 | 71,7% Me: 74% · σ: 9,9% · Mo: -% | 625 | 11 | 247 | 89,0% Me: 94% · σ: 12,0% · Mo: 98% | 68 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, MUNDUROWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RZESZOWIE wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI w 4.
| Przedmiot | MUNDUROWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RZESZOWIE | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 43,8% | 84,5% | 40,6 pkt proc. |
| język angielski | 75,7% | 95,9% | 20,3 pkt proc. |
| matematyka | 71,7% | 89,0% | 17,3 pkt proc. |
| język angielski | 88,8% | 95,6% | 6,8 pkt proc. |
| język polski | 76,7% | 73,7% | 3,0 pkt proc. |
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 40,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 247 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.