Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 - TECHNIKUM NR 2 IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GDAŃSKU czy SZKOŁY EKONOMICZNO-HANDLOWE IM. MACIERZY SZKOLNEJ W GDAŃSKU TECHNIKUM NR 11 W GDAŃSKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Gdańsk | Zdawalność: 69,9%
📍 Gdańsk | Zdawalność: 74,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 7 | 24,6% Me: 22% · σ: 11,9% · Mo: -% | 2299 | 36 | 37 | 35,8% Me: 33% · σ: 17,0% · Mo: 45% | 1284 | 25 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 75 | 81,3% Me: 88% · σ: 18,2% · Mo: 93% | 1311 | 29 | 73 | 66,4% Me: 75% · σ: 27,1% · Mo: 92% | 2898 | 50 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 71 | 67,6% Me: 75% · σ: 23,5% · Mo: 95% | 1573 | 31 | 49 | 52,7% Me: 55% · σ: 26,3% · Mo: 32% | 3128 | 49 |
| język angielski ustny (M) | 73 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1860 | 31 | 73 | 60,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3864 | 54 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 74 | 44,6% Me: 45% · σ: 16,2% · Mo: 53% | 3407 | 43 | 77 | 54,4% Me: 55% · σ: 15,8% · Mo: 63% | 2108 | 29 |
| język polski ustny (M) | 73 | 55,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3443 | 42 | 76 | 49,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3983 | 54 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 74 | 39,4% Me: 34% · σ: 20,0% · Mo: 24% | 3235 | 45 | 76 | 44,2% Me: 44% · σ: 21,0% · Mo: 44% | 2753 | 35 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 10,4% Me: 3% · σ: 19,2% · Mo: 0% | 1953 | 33 | 14 | 9,1% Me: 4% · σ: 11,3% · Mo: 0% | 2029 | 35 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 7 | 21,7% Me: 20% · σ: 11,0% · Mo: -% | 104 | 1 | 5 | 18,2% Me: 13% · σ: 11,3% · Mo: -% | 145 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SZKOŁY EKONOMICZNO-HANDLOWE IM. MACIERZY SZKOLNEJ W GDAŃSKU TECHNIKUM NR 11 W GDAŃSKU ma wyższą zdawalność ogólną (74,7% vs 69,9%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 - TECHNIKUM NR 2 IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GDAŃSKU wypada lepiej w 6, a SZKOŁY EKONOMICZNO-HANDLOWE IM. MACIERZY SZKOLNEJ W GDAŃSKU TECHNIKUM NR 11 W GDAŃSKU w 3.
| Przedmiot | CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 - TECHNIKUM NR 2 IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GDAŃSKU | SZKOŁY EKONOMICZNO-HANDLOWE IM. MACIERZY SZKOLNEJ W GDAŃSKU TECHNIKUM NR 11 W GDAŃSKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 77,9% | 60,3% | 17,6 pkt proc. |
| język angielski | 67,6% | 52,7% | 15,0 pkt proc. |
| język angielski | 81,3% | 66,4% | 14,9 pkt proc. |
| geografia | 24,6% | 35,8% | 11,2 pkt proc. |
| język polski | 44,6% | 54,4% | 9,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 73 osób w szkole A i 73 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.