Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 IM. BOHATERSKIEJ ZAŁOGI ORP "ORZEŁ" W WEJHEROWIE vs TECHNIKUM NR 3 W WEJHEROWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 12739)

TECHNIKUM NR 1 IM. BOHATERSKIEJ ZAŁOGI ORP "ORZEŁ" W WEJHEROWIE

📍 Wejherowo | Zdawalność: 96,5%

SZKOŁA B (RSPO: 18253)

TECHNIKUM NR 3 W WEJHEROWIE

📍 Wejherowo | Zdawalność: 86,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 114 82,0% 🏆 Me: 88% · σ: 18,0% · Mo: 95% 1245 2 39 65,6% Me: 77% · σ: 26,3% · Mo: 87% 2988 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 92 71,6% 🏆 Me: 79% · σ: 24,0% · Mo: 93% 1182 2 9 69,2% Me: 77% · σ: 19,5% · Mo: 68% 1425 3
język angielski ustny (M) 114 78,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1817 2 39 60,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3870 7
język polski poziom podstawowy (M) 114 59,4% 🏆 Me: 60% · σ: 15,0% · Mo: 63% 1462 3 38 48,0% Me: 50% · σ: 12,6% · Mo: 52% 2971 6
język polski ustny (M) 114 71,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1488 3 38 57,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3229 7
matematyka poziom podstawowy (M) 114 72,2% 🏆 Me: 74% · σ: 18,0% · Mo: 82% 594 2 39 54,8% Me: 58% · σ: 16,6% · Mo: 54% 1684 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 IM. BOHATERSKIEJ ZAŁOGI ORP "ORZEŁ" W WEJHEROWIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,5% vs 86,5%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 IM. BOHATERSKIEJ ZAŁOGI ORP "ORZEŁ" W WEJHEROWIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 3 W WEJHEROWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 IM. BOHATERSKIEJ ZAŁOGI ORP "ORZEŁ" W WEJHEROWIE TECHNIKUM NR 3 W WEJHEROWIE Różnica
język angielski 78,2% 60,2% 18,0 pkt proc.
matematyka 72,2% 54,8% 17,5 pkt proc.
język angielski 82,0% 65,6% 16,4 pkt proc.
język polski 71,5% 57,6% 13,9 pkt proc.
język polski 59,4% 48,0% 11,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 114 osób w szkole A i 39 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.